Стоматологія

Імплантація зубів та її методи

Імплантація зубів та її методи


Імплантація зубів - вперше дізнавшись про це, найновішому методі протезування, мимоволі переймається повагою до сучасної стоматології. Адже це давня мрія всього людства - заміняти втрачені частини тіла з повним відновленням колишнього зовнішнього вигляду і працездатності. З упевненістю можна сказати, що імплантація зубів є Найяскравішим прикладом такої можливості. Причому, якщо в класичній імплантології органів ще дуже багато невирішених проблем, і тому далеко не стовідсотковий результат, то успіх імплантації зубів досягає в профільованих клініках часом 98%.

Правда, при імплантації зубів вжівляется НЕ живий зуб, а титановий стрижень, який в подальшому виконує роль кореня зуба, причому настільки ж, якщо не більше, міцного і міцного. Це самий відповідальний і довгий етап імплантації зубів. Завершальна стадія, коли до вже добре прижилися стрижні прикріплюють верхню частину, відтворену коронки зуба чудової форми і кольору, вже більш простий і проводиться у найкоротші терміни. І зауважте, імплантація зубів - єдиний сучасний метод незнімної протезування, крім який дозволяє вам заново заіметь зуби, якщо вони втрачені всі до єдиного!

Але так, погодьтеся, буває нечасто, навіть при всій нашій нелюбові до стоматологам, багато зуби шляхом героїчних зусиль вдається зберегти. І одразу дуже гостро ставиться питання про придбання пристойного вигляду власної ротової порожнини, щоб можна було без усякого стесненія сміятися, широко відкривши рот, в самій вимогливої компанії, і так само спокійно поглинати улюблені смажені стегенця і буженінку! І добре б вся конструкція в роті була б міцною, непомітною, зручною і не вимагала жертвувати при її установці рідними, ще залишилися в цілості й схоронності зубами.

Усім цим умовам відповідає імплантація зубів. Протез просто встає на місце втраченого зуба, а навіть рятує кісткову тканину щелепи від розсмоктування, так як при жуванні створює на неї ту ж саму навантаження, що і власні зуби. Причому з такими сучасними матеріалами, як титан, золото, нікель-хром-ванадіевий сплав, можна бути впевненим в успіху імплантації стержня, так як вони є абсолютно біосовместімимі і не викликають відторгнення організмом. Стрижні можуть бути конусоподібним і циліндричні, різьбові і мікропорістие, гідроксіапатітовие і протравленно-титанові - і все це багатство форм і розмірів, щоб знайти краще рішення для кожного пацієнта. Їм відповідають кераміка, оксид алюмінію і цирконію для верхньої частини імплантатів, вони дуже близькі за кольором, структуру та прозорості до справжніх зубним тканин, що дуже цінне як з естетичної точки зору, так і при схильності до алергічних реакцій.

Отже, настає найвідповідальніший етап імплантації зубів - впровадження титанового стержня після ретельно проведеного підготовчого періоду. Боятися самої операції, як і всього іншого в стоматології, не потрібно. Ефективне і безпечне знеболювання позбавить вас від яких би то не було неприємних відчуттів. До того ж зараз замість скальпеля починають застосовувати лазер, який викликає менший дискомфорт при розрізах м'яких тканин та підготовки самої кістки. Всього за 15-30 хвилин вам в хірургічно стерильних умовах введуть імплантат за допомогою спеціального приладу. І все - вам залишиться дочекатися повного суміщення титану і живої кістки, яка розростається і буквально проростає в поверхню імплантату, що й дає добрий скріплення між імплантатом і кісткою.

Імплантація зубів

Ось цей процес звичайно непростим, і займає від 4 до 6 місяців. Якщо ви ставите імплантат на нижню щелепу, справа піде швидше, тому що кістка там більш щільна, і тому процес загоєння більш швидкий. У верхній щелепі кістка більш пухка (із-за наявності численних воздухоносних шляхів), і процес загоєння протікає повільніше. А поки, щоб ви не страждали від відсутності зубів, вам поставлять легкі тимчасові протези із пластмаси.

А ось коли у лікаря буде повна впевненість, що все пройшло добре і титановий стрижень з честю виконає покладає на нього навантаження, ставиться постійна коронка, яка просто прівінчівается до штучного кореня. Таким штучним зубам відверто позаздрять багато хто, у кого є ще свої живі зуби, а з цим і величезна кількість проблем у вигляді карієсу, пародонтозу і т.д. Ви ж, пройшовши імплантацію зубів, на 20 років і більше застраховані від багатьох неприємностей і в ідеалі повинні тільки насолоджуватися новим зубним придбанням, який став частиною вашого тіла. Не забудьте лише ретельно піклуватися про гігієну порожнини рота, щоб на імплантатах та оточуючих зубах і яснах НЕ накопичується зубний наліт, і відвідувати свого стоматолога не рідше одного разу на 6 місяців.

Методи імплантації зубів.

За взаємвідношення імплантату з м'якими і твердими тканинами виділяються сдледующіе методи імплантації:

* Внутріслізістая імплантація. Показана для поліпшення кріплення (фіксації) знімного протеза при атрофії альвеолярного відростка верхньої щелепи, особливо при дефектах розвитку неба. Для цього зазвичай використовуються металеві імплантати у вигляді кнопок, але які і кріпиться знімний протез.
* Субмукозная (підслизових) імплантація. Зазвичай передбачає наявність магнітів, розташованих під слизовою оболонкою. Застосовується для запобігання зняття знімних протезів, тобто поліпшення фіксації і сітабілізаціі.
* Поднадкостнічная (субперіостальная) імплантація. Вимагає виготовлення індивідуальних конструкцій. Для цього під час операції отримують зліпок зі структури кісткової поверхні. Потім за допомогою лиття виготовляють імплантанти і під час операції встановлюють його під надкостніцу. Така імплантація використовується при вираженій атрофії щелеп і вираженої втрати зубів, що дозволяє в подальшому використовувати імплантат для різних видів протезування.
* Внутрішньокістковий-поднадкостнічная імплантація використовується для встановлення спеціальних імплантатів з голівкою, шийкою, субперіостальной і ендостальною частиною конструкції. Ці імплантати мають складну геометрію, поєднують в собі всі позитивні моменти поднадкостнічних і внутрішньокістковий імплантатів і при цьому не мають їх вадами. Використовуються для установки в передньому відділі щелеп при відсутності декількох зубів у тих місцях, де необхідна максимальна стійкість імплантату при всіх рухах щелепи.
* Внутрізубно-внутрішньокістковий імплантація. Застосовується для профілактики та усунення патологічної рухливості зубів при періодонтіте і пародонтозі, на тлі сильного руйнування коронки зуба, а також для додання стійкості зубам в видалення верхівки кореня зуба. Для такого методу імплантації використовуються металеві штифти.
* Внутрішньокістковий імплантація - метод імплантації пластіночних, циліндричних, конічних та інших імплантатів через розріз ясна та надкостніци в кісткову тканину щелепи. Показанням для вибору певної форми імплантату служить розміщення дефекту, товщина і висота кісткової тканини в місці імплантації, анатомічні особливості будови щелепи і деякі інші фактори.

У зв'язку з цим виділяють:

* Пластинчатые імплантати. Вони вперше були запропоновані ще в 1967 році в США. Застосовуються при кінцевих дефектах зубних рядів (відсутність декількох останніх в ряду зубів) при непереносимості знімних протезів.
* Гвинтові імплант (кореневі імплантати). Найбільш популярні на сьогодні конструкції. Їх легше встановлювати і вони дають менше ускладнень.
* Чрезкостние імплантати. Застосовуються рідко і в основному для кріплення знімних протезів

У цілому серед перерахованих методів імплантації зубів найбільш популярна сьогодні саме внутрішньокістковий імплантація, т.к. має максимальну результативністю (більше 95% успіху).

Іншим критерієм класифікації методів імплантації є факт повідомлення імплантату з порожниною рота на період приживлення. Виділяються:

* Одноетапного імплантація, тобто установка імплантату в один прийом.
* Двохетапний імплантація. Після установки імплантату потрібен час на приживлення, а вже потім встановлюється внеальвеолярная частина (видима в порожнині рота).