Стоматологія

Як вибрати зубну пасту

Як вибрати зубну пасту


Основний "стоматологічної косметикою" є зубна паста. Важко уявити в наш час людину, не користується цим дарунком цивілізації. Проте ця сама цивілізація породила одну проблему - проблему вибору. Асортимент зубних паст настільки широкий, що покупець деколи застигає у прилавка в повній розгубленості. Яскраві тюбики, витіювато упаковки, рекламні трюки - все це, звичайно ж, впливає на наші переваги.

Однак, зрештою, головне не те, що зовні, головне - те, що всередині. Тому купуючи зубну пасту, не забудьте звернути увагу на її склад.
До обов'язковим інгредієнтами будь-якої зубної пасти відносяться вода і абразивні речовини, поверхнево активні речовини і отдушкі. Абразивні з'єднання, які є своєрідними "поліруючі" речовинами, складають до 40% об'єму зубної пасти. Вони допомагають отчістіть зуби від залишків їжі і плівки, яка утворюється на зубах. А діють вони як щітки або пісок на каструлі із застиглим жиром (звичайно, порівняння малопріятное, але зате правдиве).

Ступінь абразивного залежить від розміру часток. Чим він більше - тим вище абразивного і, відповідно, тим краще чистить зубна паста. Але в цьому випадку підвищена і травматичного. Користуватися пастами з високим ступенем абразивного треба обережно. Наприклад пасти для курців володіють підвищеним ступенем абразивний, і, отже, вони більш травматичні і агресивні. Саме тому стоматологи радять користуватися ними не кожен день, а всього лише 1-2 рази на тиждень. Те ж саме відноситься і до паста "розчиняються зубний наліт".

Дитячі та підліткові пасти володіють зниженою ступенем абразивний, вони дбайливо відносяться до несформованими дитячої емалі. Тому дуже важливо стежити за тим, щоб маленька дитина користувався не "сімейної" зубною пастою, а мав свою персональну дитячу. Пасти, позначені словом "Sensitive", володіють зниженою абразивний, і призначені тому для людей з надміру чутливими зубами. Останнім часом на нашому ринку з'явилися безабразівние прозорі гелеві пасти "Флуодент" і "Соледент". Вони майже не наносять шкоди емалі, але їх очищувальних здібності знижені.

Найпоширеніший абразив - це карбонат кальцію (простіше кажучи, звичайний крейда). Вже більше ста років він входить до складу різних зубних паст. Однак він інактивується сполуки фтору, які використовуються для профілактики карієсу. Наприклад, крейда на 40% інактивується фторид натрію, який найчастіше використовується в якості "антікаріозной" добавки. Тому поєднання карбонату кальцію з фтористий сполуками - не найкращий тандем.

Також до найбільш поширеним абразиву відноситься бікарбонат натрію (звичайна харчова сода). Вона не тільки є поліруючі речовиною, але й має вибілюючі ефектом. Крім того, фірми, що випускають пасту, що містить бікарбонат натрію, можуть абсолютно чесно писати про те, що вона володіє освіжаючим дією.

Останнім часом широко стали використовуватися і інші абразивні речовини. До них, наприклад відноситься діоксид кремнію. Він має Добре очищає властивостями і не знижує ефективність фтористий добавок. Однак ціна таких паст трохи вище. Одними з найдорожчих паст, є ті, які містять в якості абразиву діоксид титану. На даний момент він вважається одним з найбільш ефективних і найменш травматічних поліруючі речовин.

До обов'язкових компонентів зубних паст відносяться поверхнево-активні речовини (їх ще називають піноутворювачі). Вони складають 1-2% від обсягу пасти. Ці сполуки мають Добре очищає здатністю, поліпшують смак пасти і легко видаляють зубний наліт. Вважається, що чим паста "пінистий", тим вона більш ефективна. До поверхнево-активних речовин відносяться солі лауріловой кислоти.

Останнім часом в зубні пасти почали додавати різні антибактеріальні речовини. Раніше ж це було прерогативою полоскання для порожнини рота. Зараз на прилавках наших магазинів дуже часто можна зустріти пасти, які містять всім відомий тріклозан або екстракти різних лікувальних трав (ромашки, деревію, подорожника і т. д.) Всі ці добавки в силу своєї антибактеріальної активності володіють протизапальною дією і показані всім людям, що страждають від гінгівітів, парадонтітов та інших неприємних захворювань ротової порожнини.

Однак кілька років тому навколо широко використовується тріклозана розгорівся справжній скандал. Справа в тому, що були опубліковані результати досліджень, які проводилися в американському університеті імені Тафтса. Американські дослідники доводили, що з плином часу штами бактерій, які знаходяться в ротовій порожнині, здобувають стійкість до тріклозану. Тому тріклозан при постійному його застосуванні втрачає свою ефективність.

До антибактеріальним компонентів відносяться також Метронідазол і хлоргексідін. Але треба знати, що довго ці пасти використовувати не можна, тому що містяться в них антибіотики порушують мікрофлору ротової порожнини, вбиваючи не тільки "шкідливих", але і дуже навіть корисних мікроорганізмів.

В якості профілактичної "антікаріозной" добавки найчастіше використовується сполуки фтору. Цими пастами стоматологи радять чистити зуби навіть дітям. Але при цьому дитина під час чищення зубів повинен регулярно сплевивать піну. Але вживання фторовмісних паст також має свої тонкощі: для того, щоб фтор встиг проникнути у верхні шари емалі, зуби треба чистити не менше трьох хвилин. Теж саме відноситься і до паста, що містить кальцій. А так як усі нинішні зубні пасти містять або фтор або кальцій (а то і всі разом), то звідси випливає логічний висновок: зуби треба чистити довго і старанно.

Окремої розмови заслуговують вибілюючі пасти. В їхньому складі використовуються різні сильні окислювачі, наприклад, перекис водню. Саме на дію цих компонентів і заснований вибілюючі ефект. Але така агресивна середовище дуже несприятливо позначається на зубної емалі. Внаслідок всіх цих властивостей дуже багато вибілюючі пасти "випалювали" емаль, викликають алергії і дуже погано впливають на ясна. Крім цього, досить часто до складу отбеливающих паст входять компоненти, які змінюють колір пломб, зроблених із светоотвердевающіх матеріалів, і тому після застосування неправильно підібраною вибілюючі пасти пломби, раніше непомітні, починають виділятися на загальному фоні.

Вибираючи подібного роду пасту треба враховувати те, що людям з поліхромні (тобто нерівномірно забарвленими) зубами відбілювачі взагалі не допомагають. З огляду на всі ці складності, обов'язково потрібно звернутися до стоматолога, перш ніж починати користуватися вибілюючі пастами. Саме фахівець може підібрати підходящу для ваших зубів засіб. Але найкраще процедуру відбілювання зубів проводити в кабінеті дантиста.