Стоматологія

Гігієна порожнини рота

Гігієна порожнини рота

В магазинах величезний вибір зубних щіток, на що потрібно звертати увагу при її виборі?

По-перше, на ступінь жорсткості щетини. Усі сучасні фірми випускають зубні щітки 3-х ступенів жорсткості: софт (м'які), медіум (середні) і хард (жорсткі). Ті, хто має здорові ясна, можуть купувати собі щітки жорсткі або середнього ступеня жорсткості, у цьому випадку вибір не так принципове. Люди ж, які страждають парадонтітом, кровоточивість ясен, повинні звернути свою увагу на щітки з м'якою щетиною або з середнім ступенем жорсткості, тому що при чищенні зубів виникає рясне тиск на слизову і відбувається травмування ясна.

Раніше стоматологи радили нам купувати щітки з натуральною щетиною, чи змінилося що-то в даний час?

Зараз знайти в продажу щітки з натуральною щетиною досить складно, фактично їх вже не випускають. Справа в тому, що в щітка, зроблених з натурального волосся, після використання всередині залишаються мікроби, так як натуральний волосся пустотілих, трубчатий. Навіть якщо ретельно промити таку щітку, всі мікроби залишаться всередині щетини й надалі впливати на виникнення зубної бляшки.

Так як же все-таки правильно вибрати підходящу для себе щітку?

Треба вибирати зубні щітки зручні за розміром. Ідеальна зубна щітка - та, яка має не дуже сильний вигин і не дуже сильно гнеться в руці. Зараз в моду увійшли зубні щітки, які мають гумові ущільнювальні щетінкі, які краще вичищати залишки в межзубних проміжках і заодно масажують ясна. Але найкращий варіант, на мою думку, - це використання електричної зубної щітки. Я, як лікар, сам давно користуюсь електричними зубними щітками і рекомендую їх своїм пацієнтам. По-перше, вони набагато краще очищують зуби. По-друге, чудово полірують їх. По-третє, виконують додатковий масаж, запобігаючи тим самим різні захворювання порожнини рота. Також хороша річ - іррігатори порожнини рота. Іррігатор - це спеціальне пристосування для профілактики парадонтітов та очищення межзубних проміжків. Тільки оральний іррігатор проводить щоденну повну гігієнічну обробку порожнини рота, видаляючи частинки їжі і залишковий наліт з найбільш недоступних місць порожнини рота. Наведу простий приклад. Уявіть, що ви з'їли булочку з маком і після цього почистили зуби, нехай навіть електричної щіткою. Начебто все у вас у роті чисто, але якщо після цього ви використовуєте іррігатор, то з самих потаенних куточків ви все одно виполірувати мак.

Питання, напевно хвилюючий всіх молодих мам. Як правильно вибрати зубну щітку для дитини?

Для самих маленьких слід купувати щітки, які мають не щетінкі, а крихітні гумові пупиришкі. Такі щеточка роблять лише невеликий масаж, так як сильно тиснути на зубки, які тільки починають прорізається не можна. Зрозуміло, краще за все показати свого малюка дитячому стоматолога, який може запропонувати зубну щітку і покаже батькам, як правильно чистити зубки, розповість про можливі "шкідливих" звичках дитини. Наприклад, діти часто суют пальчики в рот, натискаючи при цьому на прорізається Зубик, тим самим перешкоджає його нормальному росту. У нашій клініці дитячий стоматолог приймає малюків з моменту прорезиванія зубів, тобто починаючи з 5-6 місяців.

Доктор, научите правильно користуватися зубною щіткою!

Всім відомо, що чистити зуби потрібно як мінімум два рази в день, руху при цьому повинні бути вичищати, то есть не зліва-направо, а від ясна до верхівці зуба. Амплітуда руху повинна бути невелика, вперед-назад, вперед-назад.

А коли потрібно робити заміну зубної щітки?

Зубну щітку потрібно змінювати по мірі зносу, який одразу стає помітним. Щітка разлохмачівается, втрачає свою первісну магазину форму. Але взагалі зубну щітку потрібно міняти разом із зубною пастою приблизно один раз на 2-3 місяці. Справа в тому, що мікроби, які живуть у порожнині рота, адаптуються до тих зубні пасти, якими ми користуємося постійно, тому пасти рекомендується чергувати, а разом з ними заодно купувати нові зубні щітки.

Наскільки ефективні пасти з вибілюючі ефектом?

У цих пастах міститься більша кількість абразивного речовини, що очищає зуби. Але стійкого вибілюючі ефекту ці пасти, на жаль, не дають. По-справжньому гарного результату можна досягти лише за допомогою спеціальних отбеливающих препаратів, клінічного вибілювання, відбілювання за допомогою енергетичних методів, лазерного відбілювання. Тому для виконання цієї процедури я б теж рекомендував звертатися до фахівців. Існує професійна чистка зубів, після якої зуби набувають свій первісний колір, стаючи при цьому світлими, чистими. І запам'ятайте, ні в якому разі не виконавши "бабусині" порад, чистять зуби содою або сіллю, думаючи, що тим самим ви домагаєтеся ослепительной "голлівудської" посмішки! Ви стирає зовнішню оболонку зуба, ризикуючи при цьому зовсім залишитися без емалі.

В даний час багато реклами зубної пасти для чутливих зубів, чи відповідає вона правді?

Є зубні пасти, які дійсно впливають на чутливість зубів. У них міститься певну кількість смол, які під час чищення зубів закупорюють мікроканальци зуба. Адже наш зуб має будову "бджолиної соти", як би складається з канальцев. Приміром, при пиття холодних напоїв чоловік може почувати на зубах практично лід, тому, коли ми закупорюють канальцях смолами, що містяться в цих зубних пастах, чутливість зубів знижується. Але, безумовно, і в цьому випадку краще за все звернутися до стоматолога, який може провести спеціальний курс з допомогою професійних захисних лаків. Після цього підтримувати зуби в нормі буде значно легше, а одними зубними пастами вирішити таку проблему не вдасться.

У чому відмінність дитячої зубної пасти від дорослого?

Як правило, основна відмінність дитячої пасти від дорослої полягає в концентрації фтору, що міститься в зубної пасті. Зрозуміло, пасти для дітей випускаються зі зниженим вмістом фторидів, а також абразивний складової. Прикладом дитячої пасти є Гелевая зубна паста. Вона мають профілактичним ефектом, але очищуючий ефект у неї знижений.