Стоматологія

Красива посмішка - запорука успіху!

Красива посмішка - запорука успіху!

Основне багатство людини у всі часи - це його здоров'я. А останнім часом воно стало ще й критерієм добробуту і заможності. З кожним днем все більше і більше людей акцентують свою увагу на стан своїх зубів і красу своєї усмішки, тому що це - вимога часу і одна із складових іміджу щасливої людини.
Завдяки невпинно праці стоматологів всієї нашої країни і постійно миготять рекламних роликів на телебаченні, цінність здорових зубів, на щастя, стала зрозуміла і нашим людям. Залишивши у далекому минулому панічний страх перед кабінетом зубного лікаря, ми все більше і більше уваги приділяємо своїм зубам. Вимоги зросли як до якості проведеного лікування і відсутності больових відчуттів при цьому, так і до поліпшення естетичної складової результату: форми, кольору та природності зубів. Багато хто пацієнти скаржаться на темний колір зубів, пігменти і плями на емалі, що не піддаються видалення за допомогою зубної пасти та щітки. Покривати зуби коронки або композитними та керамічними облицювання - вінірамі - недоцільно, тому що при цьому необхідно зняти шар емалі, тобто обточіть зуб. Для вирішення проблеми відбілювання зубів існують різні методики, за якими ми хочемо вас познайомити.
Розрізняють метод механічної очистки, до якого належить професійна гігієна порожнини рота і метод хімічного відбілювання, заснований на перебігу окисних процесів, які виникають в результаті впливу атомарного кисню на природні тканини зубів.


Що таке відбілювання?

Ми ж розповімо про відбілювання - хімічному процесі окислення, в результаті якого під дією кисню відбувається розщеплення органічних речовин до вуглекислого газу і води.
У ході окислення органічні субстанції окислюється до проміжних продуктів, які світліші вихідних. У процесі цієї реакції окислюється (речовина H2O2 - перекис водню), яка має вільний радикал з неполярним електронів, віддає його окислюється речовини. Субстанція, піддається відбілювання, приймає неполярний елек і таким чином окислюється. Низький або високий відсоток сильних вільних радикалів залежить від кислотній або лужний середовища, в якій відбувається процес іонізації.
Ще в середині другої половини 19 століття були опубліковані статті про прояснення зубів під дією перекису водню. В даний час в сучасних отбеливающих системах застосовується перекис карбаміду, хлориди, перекис сечовини і перекис водню, одним з продуктів розкладання яких є атомарному кисень.
Інтенсивність забарвлення зубів визначається кількістю парних сполук C = C. Окислення призводить до утворення більш простого, одинарному з'єднання вуглецю, що і забезпечує зменшення пігментації, тобто освітлення зубів.
Відбілювання не діє на поверхню пломб і штучних коронок, тому по закінченні його проведення можуть проявитися колірні відмінності, для усунення яких показана заміна пломб або коронок, що покривають зуби.


Чому зуби змінюють колір?

Колір зубів поліхроматічен, він змінюється в межах шийки, різального краю та області контакту з яснами, залежно від товщини, ступеня відображення різних відтінків і напівпрозорості емалі і дентину (внутрішньої частини зуба). Крім цього, на зміни кольору емалі впливає:

- Переважання в їжу продуктів, що володіють сильно фарбуючий дією: кава, міцного чаю, кока / Пепсі-коли, чорниці, ожини, червоного вина, соєвого соусу (забарвлення зуба від світло-коричневого до чорного);
- Паління тютюну. Нікотин і великий вміст різних смол (навіть в самих легких сигарет) викликають забарвлення емалі від жовто-коричневого до чорних відтінків;
- Медикаментозне вплив лікарських препаратів в період формування зубів. (антибіотики, особливо тетраціклінового ряду);
- Хімічна вплив (підвищений вміст фтору в питній воді призводить до захворювання під назвою флюороз);


«Наводим красу» в домашніх умовах

В якості домашніх методів відбілювання використовують індивідуальні зубні Каппа для вибілюючі гелю, концентрація якого варіюється в межах 9-22%.
Незважаючи на те, що домашній метод є порівняно повільним і проводиться протягом 2-6 тижнів (в залежності від важкості стану та деяких особливостей структури емалі зубів, наприклад, при такому захворюванні, як флюороз), результат практично завжди виходить чудовий. Рідко змінюється чутливість зубів, яка швидко відновлюється після закінчення процедур. Зуби, освітлити, зберігають природне забарвлення всій поверхні і не змінюють свого натурального вигляду. Не завжди досягається необхідний ефект тільки у зубів з тетрацікліновой пігментацією та іншими видами змін кольору в глибоких тканинах зубів.