Стоматологія

Історія стоматології

Історія стоматології


Область клінічної медицини, що вивчає хвороби зубів, слизової оболонки та інших органів порожнини рота, щелеп та особи, частково шиї, а також розробляє методи їх діагностики, лікування та профілактики - все це і є Стоматологія.

По мірі розвитку теоретичної та практичної бази зубоврачеванія, зубопротезування і щелепно-лицевої хірургії виявилися необхідність злиття цих дисциплін. Так, зубоврачеваніе запозичили у щелепно-лицевої хірургії принципи вчення про ранах. У той же час у щелепної хірургії використовують зубопротезну техніку для відновлення жувальної функції у оперованих хворих.

У процесі формування стоматології як єдиної дисципліни відбулася диференціація її на три основні розділи:

    1. хірургічну стоматологію;
    2. терапевтичну стоматологію;
    3. ортопедичну стоматологію.

В останні роки в особливий розділ виділилася

    4. дитяча стоматологія.

Сучасна стоматологія - інтенсивно розвивається галузь медицини. У ній знаходять застосування найсучасніші технології. У стоматології вже широко використовуються методи лікування карієсу без застосування бормашін:

     * Лазерна обробка порожнин,
     * Абразивна обробка (абразивна суміш, що подається під великим тиском, зрізали тканина ураженої частини зуба),
     * Хімічна обробка (в порожнину зуба міститься спеціальна речовина - каріосольв, що дозволяє безболісно зруйнувати уражених частина зуба, не зачіпаючи при цьому здорові тканини зуба).

У протезуванні до нових технологій відноситься імплантологія (створення штучних коренів зубів). При виготовленні сучасних імплантатів використовуються сплави титану, що володіють високою міцністю і відсутністю алергічних реакцій у людини. Високі космічні технології, які використовуються при обробці та встановлення імплант спрямовані на підвищення міцності з'єднання імплантату з щелепної кісткою, меншу травматизації кости, і досягнення високого косметичного ефекту.

Комп'ютерні технології застосовуються при моделюванні та відтворення зубних протезів. Це дозволяє створювати ідеально точні протези, повністю відповідні анатомічної будови щелеп. Комп'ютерне моделювання застосовується при хірургічному лікування деформацій щелепи.

Успіхи сучасної генетики та молекулярної біології дозволяють говорити про те, що незабаром стане можливим клонування зубів та їх установка замість втрачених або хворих. Так що не викидайте молочні зуби! Хто знає, може саме вони стануть матеріалом для вирощування Ваших власних зубів!