Стоматологія

Молочні зуби у дітей

Видалення молочних зубів у дітей

Видалення молочних зубів - це маніпуляція, вироблена хірургом, з руйнування пародантального зв'язкового апарату для витягання зуба з альвеоли. Дитячі зуби проходять три етапи розвитку, які залежать від зміни прикусу. Прикус буває дитячий, змінний і постійний. На кожному етапі розвитку зубів, існують свої особливості їх видалення. Здійснювати видалення молочних зубів слід з обережністю. Якщо зуб видалений неправильно, він може пошкодити зачатки постійного зуба або сформувати неправильний прикус. Є небезпека того, що після видалення молочного зуба, інші почнуть рухатися, не залишивши достатнього простору для постійного зуба. Враховуючи всі дані нюанси видаляти молочний зуб бажано при повному розсипання коренів.
Показання до видалення молочних зубів

- Затримка в розсипання коренів;
- Рухливість зубів другий і третій ступені, при розсипання кореневої системи на ½ довжини;
- Запущена форма карієсу, не дає можливість вилікувати зуб;
- Гострі захворювання, такі як хронічний періодонтит, періостит, флегмона, гайморит;
- Травма зуба, наприклад, злам корони або кореня зуба;
- Наявність сверхкомплектних зубів, які можуть бути травмуючим фактором;
- Показання ортодонтичного характеру.
Протипоказання до видалення молочних зубів

- Слід з обережністю здійснювати видалення молочних зубів при серцево-судинних захворюваннях. Такими захворюваннями є - гіпертонічний криза, стенокардія, тахікардія, аритмія, міокардит та ендокардит;
- Запальний процес слизової рота, такий як стоматит, герпес, гінгівіт і молочниця;
- Інфекційні захворювання - пневмонія, коклюш, скарлатина, ГРЗ, грип і ангіна;
- Захворювання нервової системи, до яких відносяться хвороба Дауна, порушення кровообігу в мозку, олігофренія і енцефаліт;
- Захворювання кровоносної системи - недокрів'я, лейкемія, гострий лейкоз і гемофілія;
- Гострі ниркові захворювання;
- Променева хвороба в другій і третій стадії розвитку;
- Абсолютним протипоказанням є видалення молочного зуба в гематомою зоні.
Техніка видалення молочних зубів

Техніка з видалення молочних зубів кардинально відрізняється від техніки видалення постійних зубів. Така відмінність пов'язана з особливістю морфологічної будови молочного зуба. У молочних зубів стінки альвеол більш тонкі, сильніше виражено розбіжність кореневої системи, а шийка зуба слабо виражена. До того ж під молочним зубом може перебувати зачаток постійного зуба. Для того, що б не пошкодити зачаток нового зуба, в дитячій стоматології застосовуються спеціальні щипці, не дозволяють просунути молочний зуб в глибину. Щипці повинні мати слабку фіксацію, так як стінки молочних зубів дуже тонкі, і з легкістю можуть розчавити. Після того як молочний зуб був видалений, необхідно ретельно стежити за лункою протягом декількох днів, до повного заживання. Так як може початися ускладнення, наприклад, відкритися луночковий кровотеча. Так само може початися запальний процес лунки.
Видалення молочних зубів без страху і сліз

У багатьох пацієнтів стоматолог в дитинстві викликав панічний страх. Сьогодні, завдяки новітнім апаратів та методик, видалення зубів відбувається безболісно. Дитячий стоматолог тепер видаляє і лікує зуби так, що у дітей слово «біль» і «лікування зубів» не мають нічого спільного. Сучасні дитячі стоматологи є не просто кваліфікованими фахівцями, а й професійними психологами. Дитячі зубні лікарі вдосконалюють свій професіоналізм, беручи участь у міжнародних конференціях.
В сучасних дитячих стоматологічних кабінетах створюється затишок, завдяки доброзичливій обстановці, приємного освітлення і інтер'єру, що нагадує дитячу кімнату, а не кабінет лікаря. А що б не було зовсім чутно тиху роботу бормашини, включається розслаблююча фонова музика. Професійний дитячий стоматолог повинен не тільки приділити максимальну увагу маленькому пацієнтові, але докладно роз'яснити батькам, що необхідно зробити і як буде відбуватися видалення зуба.
Батьки повинні пам'ятати золоте правило, що б не довелося дитині видаляти зуб, його необхідно приводити на профілактичний огляд 4 рази на рік.