Стоматологія

Видалення зубів мудрості

Кілька десятків тисяч років тому людина знайшов навик обробки продуктів харчування. Більш м'яка їжа зменшила навантаження на щелепи, у зв'язку з чим їх розмір зменшився. Кількість же зубів - 32 - залишилося колишнім. Чотирьом зубам на кожній щелепі, з великим запізненням з'являтимуться у віці від 16 до 25 років (так званим зубам мудрості), часто бракує місця в зубному ряду, що призводить до їх зсуву і неправильного положення щодо інших зубів.

Результатом неправильного зростання є одне з чотирьох ускладнень, що вимагає втручання стоматолога:

Запалення м'яких тканин ясен найбільш часто виникає навколо прорізався зуба мудрості, оскільки складність очищення місця його розташування завжди створює умови для виникнення і розвитку несприятливої ​​мікрофлори.
Слідство запалення м'яких тканин - карієс зуба мудрості, що розвивається з тієї ж причини утрудненого доступу зубної щітки.
Часто зуб мудрості зміщується щодо зубного ряду в сторону щоки або мови, повертається навколо своєї осі або займає інше неправильне положення.
Нерідко непрорезавшійся зуб мудрості, відхилившись від нормального положення, неправильно розташовується в щелепи, чинячи тиск на сусідній зуб і пошкоджуючи його.

Всупереч поширеному переконанню, зуб мудрості не підвищує рівень інтелекту свого власника: багато хто воліє не звертатися до лікаря, терпіти дискомфорт і біль, вважаючи, що ситуація якось вирішиться сама собою. Стоматологи рекомендують видаляти зуби мудрості відразу ж після їх появи, оскільки кісткова тканина зуба ще недостатньо міцна і в цьому випадку операція легше переноситься пацієнтом.

Видалення зуба мудрості проводиться в кілька етапів.
Спочатку ділянка навколо зуба піддається анестезії, після якої стоматолог розрізає ясна і видаляє частину кісткової тканини, що знаходиться безпосередньо над зубом.
Потім за допомогою спеціального бору лікар видаляє верхню частину зуба мудрості і його коріння.
Після видалення зуба мудрості пацієнту необхідно кілька днів слідкувати за власним станом, дотримуючись дієти. Через два-три тижні процес загоєння дозволить назавжди забути про нескладної операції.

Найчастіше, зуби мудрості доводиться видаляти. Це відбувається з багатьох причин. Зуб мудрості дуже часто заважає сусіднім зубам, а так же травмує їх. Крім цього, зубу мудрості часто мало місця для того, щоб він правильно виріс, тому навколо зуба мудрості може запалюватися ясна, що в результаті призводить до його видалення.

Зуби мудрості можуть почати рости в будь-який момент. Найкраще підготуватися до їх появи. Коли зуб почне прорізуватися, зверніться в стоматологічну клініку, там Вам зроблять рентген щелепи, і стоматолог по знімку визначить, чи рівно росте зуб. У разі якщо стоматолог помітив якусь патологію, він може порадити видалити зуб, ще до його повного прорізування. Найчастіше, така операція допомагає зберегти здоровими сусідні зуби (якщо зуб мудрості росте неправильно, він зачіпає сусідні зуби, травмуючи їх), а так само убезпечить Вас від проблем з зубом мудрості в майбутньому.

Видалення зубів мудрості до їх появи відбувається наступним чином:
Cтоматолог вводить в ясна пацієнта анестезію, після цього розрізає ясна і видаляє зуб.
Після видалення зуба мудрості ясна зашивають, стоматолог дає поради з гігієни порожнини рота під час загоєння ясен.
Через декілька днів (зазвичай близько тижня) пацієнт повторно відвідує стоматолога для зняття швів. Варто відзначити, що пацієнт повинен ретельно дотримуватися рекомендацій стоматолога щодо гігієни порожнини рота.

Перед тим як зважитися на видалення зуба мудрості, необхідно повністю вилікувати наявні захворювання ротової порожнини (хвороби ясен, карієс і т.п.). Так само стоматолог повинен визначити, який тип наркозу Вам підходить, чи немає у Вас алергії на медикаменти. Стоматолог може запропонувати Вам заспокійливі засоби (у випадку, якщо Ви нервуєте або боїтеся).
Завдяки сучасному підходу в стоматології, видалення зубів вже не є чимось страшним. Зазвичай, віддаляється зуб за 15-20 хвилин, практично безболісно.

Якщо у Вас вже виросли зуби мудрості, і Ви відчуваєте, що вони Вам заважають - зверніться до стоматолога. При гігієну порожнини рота, доступ до зубів мудрості утруднений. Тому через недостатньо хорошою чистки, навколо зубів мудрості скупчуються хвороботворні бактерії, які можуть викликати запалення ясен. Не бійтеся видаляти зуби мудрості - так Ви зможете запобігти серйозні наслідки.