Стоматологія

Стоматологія » 2009 » Лютий » 25 » Пломби допомагають "відращивать" зуби
14:49
Пломби допомагають "відращивать" зуби
Американські вчені розробляють матеріал для пломбування зубів, який буде не тільки заповнювати що утворилися в результаті карієсу порожнини, але й допомагати зубу самостійно відновлювати невеликі дефекти. Повідомлення про це відкриття було зроблено на конференції Американського хімічного наукового товариства.

Цей композитний матеріал містить аморфний фосфат кальцію (АФК), під дією якого утворюється мінерал гідроксіапатіт, який є одним з важливих компонентів кісток і зубів. На думку вчених, перехід на цей матеріал дозволить вирішити цілий ряд завдань сучасної стоматології.

Особливо цікавим є його застосування у дітей, які користуються брекет-системою для виправлення прикусу і виправленія зубів. Постійний контакт брекетів з зубом призводить до втрати мінералів і може викликати утворення порожнин. Використання матеріалу з АФК дозволить попередити негативні процеси.

Новий матеріал може бути використаний і в якості основи для пломбування зубів, хоча він і не такий міцний, як ті, що використовуються звичайно. Як вважають автори відкриття, шар складу з АФК захистить зуб від появи вторинних порожнин. Клінічні випробування матеріалу передбачається почати в протягом року.

Передбачається, що в майбутньому матеріал на основі АФК зможе знайти застосування в складних операціях на кістках, наприклад, у відновної щелепно-лицевої хірургії і для лікування переломів.

Переглядів: 2079 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0 | Дивись також : Кров - за зуби, плазму - за путівку