Стоматологія

Стоматологія » 2009 » Червень » 25 » Протезування зубів
15:48
Протезування зубів
Протезування зубів незабаром може стати пережитком минулого. Вже зараз британським вченим вдається вирощувати зачатки зубів тварин, які, як вони сподіваються, можна буде пересаджувати в щелепу. Незважаючи на те, що робота знаходиться на ранньому етапі, експерти вважають, що така технологія в застосуванні до людини може стати доступною вже протягом наступних десяти років.

Це дослідження виконується під керівництвом професора Пола Шарпа (Paul Sharpe), що займається вивченням розвитку черепно-лицевої області у Королівському коледжі Лондона. У ході дослідів він отримав зачаток мишіного зуба. Він настільки впевнений в успіху майбутньої технології, що заснував для її розвитку і просування компанію під назвою Odontis.

На думку професора Шарпа, при імплантації такого зародка в щелепу тварини, він отримає необхідну іннервацію і кровопостачання і міцно закріпиться в яснах. Він пояснив, що кінцевою метою проекту стане можливість піти до стоматолога, який візьме зразок клітин пацієнта, з якого можна буде виростити зуб, а не покладатися на штучні матеріали.

Два роки тому вчені з Національного інституту охорони здоров'я довели, що в кожному зубі є стовбурові клітини, які можуть давати початок одонтобластам - клітин, синтезуються один з основних компонентів будь-якого зуба - дентин. Інші дослідники зі стоматологічного факультету Техаського університету виявили в зубі джерело клітин, здатних давати емаль.

Професор Шарп також використовує стовбурові клітини, однак він відмовляється давати більш детальну інформацію. Він пояснив, що завдяки комбінації спеціальних хімічних речовин йому вдалося змусити ці клітини перетворитися в попередники клітин зуба, а потім дати початок зубного зачатки. Учений заявив, що не вважає створення таких штучних зубів занадто складним.

Переглядів: 2530 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0 | Дивись також : Новий засіб для запобігання карієсу