Стоматологія

Стоматологія » 2012 » Лютий » 6 » Алергія на зубну анестезію
18:55
Алергія на зубну анестезію
Використанню місцевих знеболюючих в стоматологічній анестезії передувало відкриття речовин, дія яких, головним чином грунтувалося на пригніченні центральної нервової системи. Першими препаратами, анестетиками були наркотичні та отруйні речовини, такі як закис азоту, ефір, кокаїн, хлороформ. Після відкриття в ХХ столітті складних, комбінованих анестетиків, у пацієнтів стали виявлятися перші ознаки індивідуальної нестерпності препаратів, що в побуті називається алергічною реакцією.

Взагалі, побічні ефекти в стоматологічній анестезії не є рідкісним проявом її негативного боку, але вони мають не алергічну етіологію.

Однак у стоматологічній практиці спостерігаються і були описані два типи алергічних реакцій, а саме:
• Алергічний контактний дерматит та освіта припухлості на місці введення анестезіологічної ін'єкції.
• Кропив'янка та анафілактичний шок - ці типи алергії досить рідкісні і відомості про ці побічні ефекти вичерпуються одиничними випадками.

Якщо організм пацієнта підозрюють на алергічне подразнення певного препарату, то цілком можливо він благополучно перенесе вплив анестезії, якщо проблемний компонент замінити на інший. Деякі люди мають непереносимість до консервантам в анестезіологічної ін'єкції. Основними відчуття, випробовувані при введенні розчину, вважаються прискорене серцебиття, гарячковий озноб, підвищене потовиділення, слабкість, запаморочення. Але в дійсності, це аж ніяк не прояв алергічної реакції.

Алергією, по суті, є гіперчутливою стан організму, викликане потрапили в кров алергеном. Симптомами алергії є наступні зміни організму:
• Шкірні реакції - висип, набряк, свербіж.
• Утруднення дихання, схоже з астматичним станом.
• У важких, але дуже рідкісних випадках - анафілактичний шок.

Вся трагічність, що надається алергічних реакцій, є не більш ніж власними забобонами пацієнтів. Навіть ті, хто має алергію до препаратів, відчуває при їх введенні короткочасний зуд і шкірну висип, яка пропадає через 2-3 хвилини. У разі анафілактичного шоку у стоматолога припасений необхідний комплект устаткування для надання термінової допомоги пацієнту.

Чому зобов'язані сучасні алергічні реакції?
Традиційний розчин анестетика складається з двох головних компонентів: активний анестетик (лідокаїн, наприклад) і адреналін. Тим не менше, більшість людей не переносять консерванти в анестезіологічному розчині. Найпоширеніший з них - гідросульфіт натрію або метабісульфіт натрію. У розчині він призначений для збереження властивостей адреналіну, який швидко розпадається під впливом лейкоцитів у крові.

Якщо показання тесту свідчать про непереносимості пацієнтом консервантів в ін'єкції, то комбінація розчину спрощується до кількох компонентів, частіше до одного - активного анестетика. Звичайно, час його дії істотно зменшується, що змушує збільшувати дозу препарату для підтримки знеболюючого ефекту до потрібного часу. Іноді, «прогресивні» стоматологи замінюють епінефрин на мепівакаін або прилокаїн, так як їх склад менш сприйнятливий захисними антитілами людини.

Алергія на «Каїн-и».
Виняткові випадки алергічних реакцій на активні компоненти, зокрема на що вийшов з ужитку новокаїн та інші складноефірні каїни, піднімають ряд питань щодо складу анестезіологічних ін'єкцій для цих «видатних» пацієнтів. Навіть сучасні анестетики «Каїн» засновані на аміди, викликали кілька документально зафіксованих випадків алергії на них.

Які варіанти знеболювання є у пацієнта?
• Загальний наркоз в клініці.
• Використання гистаминовой блокади (болісно, ​​тільки в екстрених випадках).
• Гіпнотичний вплив (вкрай рідко).
• Експериментування з іншими «Каїна» (Септокаін, Маркаін). На щастя, природа так розпорядилася, що пацієнти, не переносять Лідокаїн, вільно переносять інші анестетики, такі як Септокаін.
• Не проводити знеболюючі процедури (у разі незначного втручання, наприклад при чищенні зубних каменів, фторування)
Переглядів: 2611 | Додав: admin | Рейтинг: 2.0/2 | Дивись також : Перші стоматологи з'явилися 9000 років тому