Стоматологія

Стоматологія » 2009 » Липень » 20 » Бюгельний протез
01:20
Бюгельний протез
Бюгельний протез (від нім. Bugel - дуга) - це знімний протез, в конструкції якого замість пластмасової пластини використовується легка, тонка металева дуга.

Дугові або бюгельні протези позбавлені недоліків, властивих пластинкових знімних протезів. Від останніх вони відрізняються незначною величиною площі протезного базису. Навантаження під час жування при такому протезуванні передається на ясна і власні зуби. Важливо, що спосіб передачі жувального навантаження в даному випадку ближче до фізіологічного, у порівнянні з пластинкових знімними протезами. У результаті цього бюгельні протези більш довговічні, зручні й краще відновлюють жувальну функцію.

Кріплення бюгельного протеза до опорних зубах буває двох видів:
Протез, який кріпиться за допомогою спеціальних гачків (кламерів), щільно охоплюють зуб (не заподіюючи шкоди емалі).
Протез, кріплення якого здійснюється за допомогою спеціальних замків (аттачменах) до металокерамічні коронки, які встановлені на опорних зубах (кріплення протеза дуже жорстке, майже нерухоме). Аттачмени приховані усередині протеза, цим досягається максимальна косметична.

Використовуючи принципи пристрою дугових протезів, створюють лікувальні протези для лікування пародонтитів і пародонтозу при значній рухливості зубів (так звані, шінірующіе бюгельні протези). У комплексному лікуванні цих захворювань вони грають важливу роль.

Що стосується вартості такого протеза, то, звичайно, бюгельний протез дорожче пластинкових. Але треба враховувати той факт, що все-таки дугового протез набагато більш практичний і довговічний. Клінічна практика показала, що пацієнти легше і швидше звикають до бюгельні протези, ніж до інших знімним.

Переглядів: 3827 | Додав: artful87 | Рейтинг: 1.0/1 | Дивись також : Южане покладуть зуби