Стоматологія

Стоматологія » 2012 » Лютий » 22 » Додавання манітолу в анестетик підвищує якість анестезії при лікуванні зубів
19:53
Додавання манітолу в анестетик підвищує якість анестезії при лікуванні зубів
Створення пацієнтові сприятливих умов у стоматологічному кріслі і забезпечення безболісного перебігу хірургічних та відновлювальних процедур - обов'язкова частина правильного лікування зубів. Найбільш часто стоматологи застосовують нижнечелюстную анестезію, шляхом блокади пористого (альвеолярного) нерва. Проте відсоток невдач якісної анестезії при лікуванні зубів варіюється від 10 до 39%.

В останньому дослідженні журналу «AnesthesiaProgress» були опубліковані результати тестування ефективності додавання речовини манітолу в анестезуючу ін'єкцію, яка застосовується для блокади альвеолярного нерва нижніх зубів. В експерименті взяли участь сорок чоловік, які отримували блокаду нерва на кожній з трьох призначених зустрічей, періодичністю в один тиждень.

Метою дослідження стало порівняння ефективності анестезії зубних нервів традиційним розчином лідокаїну з епінефрином та експериментального складу - 0,5% розчин манітолу і епінефрин. Манітол - це цукровий спирт, який присутній в натуральному вигляді у фруктах і овочах. Ця речовина посилено виробляється нирками.

Хоча і ефект манітолу досить нетривалий, він позитивно впливає на відкриття периневральной мембрани. Серед стоматологів, анестезіологів існує тверде переконання, що невдала блокада альвеолярного нерва нижніх зубів пояснюється діяльність періневрального бар'єру (мембрани), яка перешкоджає проникненню ін'єкції в нервовий стовбур. Додавання манітолу в розчин або застосування його паралельно з введенням розчину анестетика, по всій видимості, посилює пропускається здатність нерва, підвищуючи ймовірність успішної дії ін'єкції і блокади нерва.

Після введення анестезуючою ін'єкції, рівень больових відчуттів нижнього ряду зубів пацієнтів було виміряно ортодонтичної електродіагностики 4 хвилинними проміжками протягом години. Підведені підсумки мали наступний висновок: додавання манітолу в лідокаіновий розчин зі значним вмістом епінефрину збільшує ефективність анестезії при лікуванні зубів і знижує больовий поріг на 10-20%.

На думку дослідників, включення до складу анестезіологічної ін'єкції манітолу, дозволить застосовувати менші дози анестетика, при цьому зберігаючи ефективність на високому рівні.
Переглядів: 3689 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0 | Дивись також : Зубна біль від нервів