Стоматологія

Стоматологія » 2012 » Лютий » 20 » Довговічність зубних коронок
19:21
Довговічність зубних коронок
Зубні коронки можуть прослужити до 15 років. В основному термін служби зубної коронки залежить від матеріалу, з якого вона виконана. Так само велику роль грає догляд за коронкою - чим ретельніше Ви доглядаєте за ротовою порожниною, тим довше прослужить зубна коронка. З якого б матеріалу не була зроблена зубна коронка, вона реагує на кислоти, які виділяються через бактерій. Дія кислот руйнує матеріал з якого зроблена коронка, відповідно строки служби зменшуються у рази. Безсумнівно, велику роль грає установка коронки. Якщо стоматолог допустив помилку при установці - швидше за все коронка прослужить недовго. Тому перед тим як встановлювати коронку, дізнайтеся більше інформації про стоматологічній клініці і про стоматолога, який буде встановлювати зубну коронку.

Коли необхідно замінити коронку на нову?
Є кілька причин, по яких необхідно замінити коронку. У першу чергу, коронка вимагає заміни, якщо вона зносилася. Знос коронки можна легко помітити. Матеріал стирається і через нього можна побачити зуб. Другий варіант - поява карієсу, карієс важко помітити під коронкою, часто ця проблема виявляється тільки після того, як зуб починає хворіти (якщо немає нерва, виявити карієс значно складніше). Для того щоб запобігти появі карієсу, необхідно ретельно чистити зуби. Особливо це стосується зубів, на яких стоять коронки.

Зубні коронки хоч і роблять з довговічних і міцних матеріалів, вони мають властивість ламатися. Причиною поломки коронки може бути звичайна тріщина, яка з часом розширюється. Якщо Ви помітили тріщину, зверніться до стоматолога - він або відремонтує коронку або замінить її на нову. Так само, замінити коронку можна в будь-який момент за Вашим бажанням.

Якщо коронка змінила свій колір і стала відрізнятися від кольору Ваших зубів, скоріше за все потемніли зуби, а не коронка. У цьому випадку або потрібно змінити коронку, або відбілити зуби.

Зубні коронки з золота в принципі не дуже довговічні. Найбільший плюс таких коронок - з золота легко можна зробити коронку і надати їй форму зуба без будь-яких проблем. Золота коронка має не дуже хороший естетичний вигляд, тому її бажано використовувати на далеких зубах.

Перед тим як зважитися на реставрацію зубів, порадьтеся зі стоматологом. Від матеріалу коронки залежить її термін служби, тому вибирайте не тільки гарний матеріал але і досить міцний. Крім цього, стоматолог може порадити Вам використовувати замість коронки вінір - він так само є прекрасним засобом для реставрації зубів.
Переглядів: 4263 | Додав: admin | Рейтинг: 1.0/1 | Дивись також : Тариф «Економний» на лікування зубів