Стоматологія

Стоматологія » 2009 » Липень » 7 » Герметизація фісур при профілактиці карієсу у дітей
23:40
Герметизація фісур при профілактиці карієсу у дітей
Незважаючи на деяке зниження частоти карієсу серед населення, що одержує фториди, ця хвороба все-таки досить часто зустрічається у школярів, дорослих людей за наявності вразливих ділянок в області ямок і фісур.
Традиційні місцеві методи профілактики карієсу ефективні в області фронтальних зубів, а також на гладких і апроксімальних поверхнях. Між тим, навіть при використанні місцевих лікувально-профілактичних препаратів приріст фіссурного карієсу протягом року перевищує приріст карієсу на різці і іклах, що свідчить про недостатній дії зубних паст, гелів, еліксирів, ополіскувачів і лаків на жувальних поверхнях і перш за все в області фісур. Фіссурние Силантій з'явилися в стоматологічній практиці останні 20 років. Поряд з фторування води їх використання в поєднанні з адгезивної технологією є основним наріжним каменем в сучасній профілактичної дитячої стоматології. Проте ця технологія повільно впроваджується в практику, особливо в бюджетному секторі практичної охорони здоров'я.
Більшість дослідників оцінювали Силантьєв, використовуючи задовільний результат, тобто ретенція, в якості міри їх ефективності. Зуби, вкриті герметиків, оцінювали по повному і частковому покриттю жувальної поверхні і наявності карієсу. Трирічний досвід застосування герметика "фісури Ф" дозволяє зробити деякі висновки і дати конкретні рекомендації щодо його використання в практиці.
Основою успішної герметизації є створення умов для повного закриття простору фісури і гарної адгезії до твердих тканин. Це досягається ретельної очищенням фісури від зубного нальоту, а в деяких випадках - розкриттям і рас шліфуванням, а також кислотної підготовкою емалі. При цьому для вибору методики герметизації в умовах поліклініки фісури краще розрізняти за доступністю для візуального огляду і можливості нанесення герметизуючого матеріалу без порожнеч по всій поверхні фісури, а не по глибині або формі. Тим більше, що дані СЕМ показали, що розширення фісури дозволяє Силантій глибше проникнути в фісури і поліпшити крайову адаптацію в порівнянні зі звичайною технікою. Збільшення площі зіткнення герметика з поверхнею емалі очевидно при використанні енамелопластікі.
У результаті проведення профілактичних заходів встановлена статистично значуща різниця в довговічності Силантьєв, аппліцірованних із застосуванням механічної препарацій жувальної поверхні у поєднанні з ізоляцією ватяними кульками: за даними 3-річного спостереження ретенція склала 91% при щорічному прирості числа каріозних зубів 0,15-0,18 в середньому на одну дитину.
Таким чином, герметизація фісур у поєднанні з місцевою профілактикою (активна гігієна порожнини рота, аплікації фтор-яке містить гелю) призводить до вельми позитивних результатів.
Переглядів: 3515 | Додав: artful87 | Рейтинг: 0.0/0 | Дивись також : Зубні щітки Reach виметают їжу за двері