Стоматологія

Стоматологія » 2009 » Липень » 22 » Гігієна порожнини рота. Гінгівіт
01:31
Гігієна порожнини рота. Гінгівіт
Гігієна

Гігієна порожнини рота - це, напевно, самий перший чинник збереження здоров'я, і це не слова людини зацікавленої - це цілком наукове заяву. Посудіть самі, все що ми їмо, п'ємо і все, чим ми дихаємо - абсолютно всі, являє собою хороший субстрат для розвитку мікрофлори.

Звичайно, організм людини добре пристосований для того, щоб протистояти розвитку хвороботворних бактерій: слизова оболонка має бар'єри, у слині міститься лізоцим і т.д., але в умовах сучасності, коли агресивних агентів стає все більше, мікрофлора, загартована новітніми антибіотиками. також мутує і звичайних засобів захисту вже не вистачає і ми самі повинні подбати про те, щоб допомогти самим собі.
Для початку, необхідно порадитися з лікарем, який добре знає стан здоров'я, алергічний статус та інші індивідуальні особливості пацієнта. Швидше за все, лікар порекомендує професійну чистку з подальшою поліровкою і покриття захисним лаком, але розслаблятися не варто, тому що для подальшого збереження білизни зубів треба багато працювати в плані щоденного підтримки стану порожнини рота в належному вигляді.

З загальних порад, в цьому напрямку можна сказати наступне:
щітку треба міняти кожні три місяці;
щітка повинна бути жорстка (HARD), тому що вона ще здійснює масаж ясен;
чищення зубів треба робити і до, і після сніданку;
непогано хоча б кілька разів на день полоскати порожнину рота спеціальним лосьйоном або настоями трав (ромашка, шавлія);
під час чищення необхідно прочищати міжзубні проміжки спеціальними нитками - Флоссен, і ніколи зубочистками, тому що вони травмують ясна;
напрямок руху щітки має бути від ясен до різального краю, і лише підмітали руху;
на чищення повинно витрачатися не менше трьох хвилин;
повністю виполіскувати зубну пасту не потрібно, тому що в ній також містяться антисептичні добавки.

Якщо виконувати всі ці вимоги, то дуже багатьох проблем вдається уникнути і перестати соромитися неприємного запаху з рота, а також зубів, які мають колір не піддається опису.

Гінгівіт

Тепер розглянемо деякі захворювання пов'язані з зубоясенних апаратом. До числа найбільш відомих відносяться: гінгівіт, пародонтит (не плутати з пародонтоз).

Гінгівіт - (запалення ясен), найбільш поширене захворювання порожнини рота після карієсу. Типова форма характеризується набряком ясенного краю, свербінням, кровоточивістю під час чищення й прийому їжі, особливо грубої і волокнистої. На перших порах занепокоєння не викликає, але надалі, якщо не вживати заходів ускладнюється приєднанням запалення зв'язкового апарату зуба і кісткової тканини (пародонтит).

Причин виникнення захворювань ясен безліч. Тут і генетична схильність, і вплив токсичних чинників, та травмуванню ясен під час втручань, неправильне накладення пломби або коронки, порушення прикусу або положення зубів. Але на першому місці стоїть все ж гігієна.

Тому, перш ніж що-небудь робити, необхідно в першу чергу звернутися до лікаря, який визначить причини виникнення даного захворювання і допоможе впоратися з виниклою проблемою. Необходіно додати, що якщо лікар толком не розібравшись, відразу призначає уколи, то я особисто остерігся б вдаватися до подібного, наспіх призначеному, лікуванню. Тому що уколи даючи практично миттєвий ефект: знімаючи біль і набряк, не усувають причин, а в подальшому сприяють мутацій мікрофлори в бік найбільшої стійкості проти ліків. Внаслідок чого, по закінченні 3-5 років такого роду процедури перестануть допомагати взагалі.

З великою довірою потрібно поставитися до лікаря, який перед початком будь-яких процедур встановлює первинну причину виникнення захворювання (стан пломб, особливо у пришийковій області та на контактних поверхнях, стан коронок і мостів, наявність підясенні відкладень, порушення прикусу і т.п.) Потім, для встановлення конкретної причини запалення, лікар робить мазок вмісту ясенних кишень і клітинний аналіз (цитологічне дослідження) самої тканини ясен. І тільки після цього призначає лікування.

Дуже ефективними в плані лікування є фізіотерапевтичні методи. Вони дозволяють локально, при найменшому приєднаному впливі, впливати на стан хворих ділянок, мінімальними дозами. Із застосовуваних на сьогоднішній день, я можу виділити лазеротеапію і комплексний вплив за допомогою квант-терапії.

Ці методи абсолютно безболісні, не заподіюють незручностей і протягом 10 сеансів допомагають позбутися багатьох недуг.

Слід завжди пам'ятати, що лікар не всесильний і результат лікування тільки тоді буде успішним, коли пацієнт зі свого боку повністю буде виконувати інструкції лікаря.

Здоров'я Вам, дорогі читачі!

Переглядів: 3074 | Додав: artful87 | Рейтинг: 0.0/0 | Дивись також : У стоматологічні клініки Пенза потягнулися клієнти з Москви