Стоматологія

Стоматологія » 2009 » Липень » 15 » Карієс - терпіти або лікувати? Що вигідніше?
00:53
Карієс - терпіти або лікувати? Що вигідніше?
Як же зробити так, щоб не було карієсу зубів? Думаємо, що багато дослідників, лікарі та пацієнти хотіли б знати відповідь на це питання. Існує сотні теорій розвитку карієсу, написані численні наукові праці з цього питання, але карієс все ж таки є у багатьох наших пацієнтів. То що ж - це неминуче, або є, якісь можливості зупинити процес?

Давайте замислимося, коли Ви в перший раз подумали про карієс. Ймовірно в ранньому дитинстві, коли батьки наполегливо рекомендували Вам чистити зуби вранці і ввечері. І що ж? Зуби Ви чистили, а карієс все ж таки з'явився. Не будемо зараз розбиратися в тому, як добре Ви чистили зуби, а давайте подумаємо, як бути далі. Є один перевірений шлях - терпіти, виробляти характер і не думати про це. Ну що ж, можна й так. Адже в нашій країні є велика кількість висококваліфікованих хірургів-стоматологів, які, звичайно ж, видалять «корінці» Ваших «настраждавшись зубів» і передадуть Вас до рук стоматологів-ортопедів. Ті, у свою чергу запропонують Вам різні види знімних протезів. А може бути виберемо цивілізований шлях?

І так, Ви в кріслі стоматолога. Було б непогано провести професійну гігієну порожнини рота. Однак не варто обмежуватися тільки зняттям зубних відкладень тим чи іншим сучасним способом.

Важливим є підбір адекватних засобів гігієни порожнини рота, які будуть для Вас раціональні. Якщо ж у Вас «знайшли» перші ознаки карієсу на окремих зубах, то не полінуйтеся звернутися до свого лікуючого стоматолога за наданням профілактичного лікування. Вам буде здаватися, що Ви приходите «даремно», адже пломб, то Вам на зуби не ставлять, а тільки чим-то мажуть зуби і щось у них «втирають». Однак, ці Ваші «подвиги» не пройдуть даром, тому що завдяки цим «втирання» Ви не будете «щасливим володарем» карієсу. При грамотному професійному профілактичному лікуванні, можливо, уникнути розвитку карієсу.

Але, припустимо, що карієс вже «прописався» у Вашій порожнини рота. Що ж робити? Може бути, проявити силу волі і не думати про це? Ні, на жаль, краще знайдіть інше застосування для використання сили волі. Було б непогано почати лікувати зуби. Для цього є маса фахівців, які зможуть надати Вам професійну допомогу. В арсеналі сучасного стоматолога є великий вибір матеріалів, що дозволяють провести різні види лікування. Звичайно ж, матеріали є більш-менш дорогі. В основному це залежить від фірми виробника даного матеріалу. Однак, найголовніше - це вибрати фахівця, який зможе запропонувати Вам адекватно лікування. Припустимо, що фахівець обраний вдало, лікування запропоновано, але вартість послуг стоматолога не зовсім вписується у Ваші фінансові плани. Тоді на допомогу до Вас прийде можливість кредиту. У багатьох клініках Ви можете заповнити заявку на отримання кредиту на лікування. Так, звичайно, Вам доведеться заплатити відсотки банку за кредит, але якщо Ви вчасно вилікуєте Ваші зуби на етапі карієсу, то Ви, не станете «щасливим володарем металокераміки або імплантантів», які коштують набагато дорожче, ніж лікування карієсу. Іншими словами, вчасно вилікувати карієс (якщо вже це «щастя» у Вас вже є) вигідніше в усіх відношеннях, ніж проявляти силу волі і не звертати увагу на неприємні відчуття в порожнині рота.

Переглядів: 1505 | Додав: artful87 | Рейтинг: 0.0/0 | Дивись також : Зубна біль від нервів