Стоматологія

Стоматологія » 2009 » Липень » 9 » Лікування захворювань пародонту за допомогою апарату Вектор
23:53
Лікування захворювань пародонту за допомогою апарату Вектор
Метод «Вектор», спричинив за собою зміну напрямів у терапії пародонту.
Метою інноваційної розробки фірми Diirr Dental була щадна і безболісна для пацієнта терапія. Багато лікарів швидко відчули перші успіхи від базується на ультразвуковому методі способу лікування, які пізніше неодноразово підтвердилися. Незалежні клінічні випробування методу «Вектор» також підтвердили його ефективність при щадному препаруванні. Які ж висновки можна зробити, виходячи з цього сучасного методу лікування пародонту?
В останні роки захворювання пародонту по праву привертають підвищену увагу, так як після 35 років вони є найбільш частою причиною втрати зубів. За останні роки накопичено багато підтверджень тому, що через пародонтопатії може зростати ризик системних захворювань. Це стосується, наприклад, коронарних захворювань серця, інфаркту міокарда, інсульту, артеріосклерозу, небезпеки передчасних пологів. Терапія захворювань пародонту вважається складним завданням. Частково тому, що пацієнт повинен брати активну участь у лікуванні хронічного захворювання.
Як видно з численних спостережень, це стомлює пацієнтів: вони нерідко переносять терміни відвідування лікаря, аж до припинення лікування. Досвід показує, що відсоток відмови від продовження лікування при захворюваннях пародонту був особливо високий, якщо лікуючий лікар призначав хірургічне втручання. Так, наприклад, Університетом м. Кіля була виявлена надзвичайно висока ступінь відмови від продовження лікування: 50% уже на передопераційної фазі, 42% - на післяопераційному етапі. Таким чином, багато пацієнтів уникають найменшого лікування, тому що для них тимчасові витрати і незручності терапії не пов'язані з можливим успіх лікування. Обтяжуючою обставиною є той факт, що при інвазивної терапії неминучі рецесії додатково погіршують естетику. Питання: «Навіщо мені це потрібно?» Кожному лікарю доводилося чути хоча б раз. Це, без сумніву, є суттєвою причиною частого недолечіванія пацієнтів, що страждають цією «народною хворобою».
ЗМІНА Концепція в ЛІКУВАННІ ПАРОДОНТА
Пацієнтам найкраще може допомогти послідовна терапія пародонту, яка збереже кореневої цемент і м'які тканини кишені і таким чином створить передумови для регенерації. Навіть якщо лише у виняткових випадках можлива регенерація, лікувальний ефект інтенсивного очищення і згладжування кореня, часто супроводжується сильними кровотечами і травматизацією, виявляється нерідко вельми сумнівним.
До того ж, що виходять за межі механічного видалення біослоя, додаткові клаптеві операції або кюрретаж м'яких тканин навіть при рано діагностованих пародонтиту були не в змозі успішно боротися з бактеріями, наприклад такими, як Actinobacillus actinomycetem-comitans. Застосування місцевих або системних антибіотиків у більшості випадків не потрібний, за винятком рано почалися, прогресуючих поточних форм.
Метод «Вектор» робить ставку на терапію, спрямовану на причину хвороби з метою лікцідаціі запалення тканин і створення таким чином шансів для стабілізації зуба. Завдяки застосуванню містять гідроксилапатит суспензій (Vector Fluid polish) можуть бути щадним чином видалені конкременти і наліт на кордоні між відкладеннями і поверхнею. При цьому завдяки гідродинамічному ефекту максимально зберігаються як тверді тканини зубів, так і навколишні м'які тканини. Наводимо думку стоматолога з Мюнхена д-ра Вальтера Ротлауфа: «Зважаючи на широкого розповсюдження пародонтитів нам терміново потрібна успішна лікувальна концепція, за допомогою якої вдалося б допомогти багатьом пацієнтам. Саме це забезпечує «Вектор». Він замінює трудомісткий скалінг. Хірургічні втручання проводяться за планом, я ж їх за останні два роки більше не застосовував. Але якщо й виникне така необхідність, то спочатку я скористаюся системою «Вектор».
Дослідження багатьох Університетів також підтвердили: метод «Вектор» безболісна для пацієнтів, а за своєю клінічної ефективності він не поступається традиційному скайлінгу.
Безболісна ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ, простий у застосуванні
Згідно дисертації S. Saur (2002 р.) з Університету Майнца, лікування приладом «Вектор» у порівнянні з ультразвуковим приладом Cavitron Jet SPS є більш кращим. Робиться висновок про те, що з урахуванням короткої фази звикання, як при первинному лікуванні, так і при поточній терапії приладу «Вектор» слід віддавати перевагу. Добре продумана, наприклад, гігієнічність даного приладу (за спостереженнями автора). Завдяки спеціальному пристрою приладу можна повністю відмовитися від охолоджуючої рідини. Це означає відсутність хмари бактеріеносной аерозолі, що також бажано для пацієнта й обслуговуючого персоналу. Більш того, при наповненні ємності для рідини дезинфікуючим розчином можна ретельно промити всю систему шлангів приладу «Вектор». За оцінками автора, використання на практиці даного приладу має ряд значних переваг, завдяки яким «системі« Вектор »на етапі подальшого лікування і при індивідуальної профілактики дорослих пацієнтів слід віддавати перевагу, тому що даний вид лікування не вимагає асистування і більше простий».
З'явилися перші висловлювання після клінічних спостережень щодо ефективності та безболісності даного методу. Проведено дослідження «split-mouth-design» за участю 10 пацієнтів. Половина пародонтитів лікувалася з використанням приладу «Вектор», а інша половина - за допомогою приладу Cavitron Jet SPS. Обидва прилади (за спостереженнями автора) є рекомендованої альтернативою закритому кюрретажу з використанням ручних інструментів, так як за аналогічної дієвості вони більш щадним чином впливають на пацієнта і не підвищують чутливості пришийковій зони зубів. Завдяки приладу «Вектор» за період спостереження протягом шести місяців було досягнуто значного покращання статусу пародонту. Наприклад, глибина зондування борозенки в середньому зменшилася на 0,6 мм, в той час як за допомогою приладу Cavitron Jet SPS досягнута редукція на 0,5 мм. Індекс нальоту в апроксимальних області та індекс кровоточивості борозенки зменшився завдяки обом приладів на 25%. Більш того, лікування приладом «Вектор» є більш щадною альтернативою. У 80% випадків воно проводилося без анестезії.
При роботі з приладом Cavitron Jet SPS лише одному пацієнтові не потрібна анестезія. При застосуванні методу «Вектор» спостерігалася незначна кровоточивість в області ясенної кишені.
Університет м. Бонна:
Широкі дослідження ПІДТВЕРДЖУЮТЬ Щадний ВПЛИВ
Дослідження робочої групи Braun et al. з поліклініки прівентивних стоматології та пародонтології Боннського Університету (під керівництвом проф. д-ра R. Nolden) надали цим спостереженнями і оцінками нову якість. «Завдяки застосуванню системи« Вектор »з'явилася можливість, у порівнянні з традиційними методами, безболісного лікування захворювань пародонту».
Автори дослідження констатують: «Саме при лікуванні пародонту для успіху терапії важлива довіра між лікарем і пацієнтом, так як систематичне спостереження за пацієнтами з пародонтитом передбачає регулярний огляд протягом багатьох років, відповідно, десятиліть. Для забезпечення позитивної мотивації пацієнта дуже важливо, щоб проведені заходи були безболісними ».
Вихідним пунктом дослідження було питання, якою мірою лікування приладом «Вектор» є більш прийнятним для пацієнта. Щоб відповісти на нього у двадцяти пацієнтів були проліковані за три зуби з порівняльною глибиною зондування - відповідно один зуб за допомогою ручних інструментів, другий зуб - традиційної ультразвукової системою (Siroson S) і третій - приладом «Вектор».
Як під час лікування, так і після нього застосування системи «Вектор» сприймалося як більш прийнятне, ніж очищення ручними інструментами, або традиційним ультразвуком.
Суб'єктивні больові відчуття перевірялися двома способами: з одного боку пацієнти після лікування закреслювали число на шкалою в межах між 0 («відсутність болю») і 10 («нестерпний біль»). З іншого боку під час лікування больові відчуття фіксувалися ручним манометром, на який пацієнт натискав при появі болів. Таким чином больова чутливість позначається на кривій інтенсивності.
Обидва методу виявили наступне: пацієнти сприймали лікування приладом «Вектор» як найбільш безболісний метод. Воно отримало на аналоговій шкалі від 1 до 10 середню оцінку 1,1, в той час як традиційний ультразвук - 3,7, а річний кюрретаж - 4,2. Метод застосування манометра виявив для лікування приладом «Вектор» середнє значення 5. У інших методів це значення було в шість разів більше.
На думку авторів, прийнятність методу для пацієнтів з цієї причини дуже висока. Система може сприяти кращому співробітництву саме при роботі з пацієнтами, відчувають страх або з особливо чутливими пацієнтами.
Університет Франкфурт:
Успішна редукція глибини кишень і придбання аттачменти при безболісному лікуванні були основним моментом у дослідженні Боннського університету. Дослідження Франкфуртського Університету, представлене на з'їзді німецького суспільства пародонтологів в Баден-Бадені 13.09.2002, виявило: «Метод« Вектор »має прекрасну клінічної ефективністю». У порівнянні з традиційним ска-лінгам в поєднанні зі згладжуванням кореня прилад «Вектор» редукує глибину кишень значно сильніше. Крім того, його використання значно збільшило аттачмент, в порівнянні з контрольною групою. При цьому оцінювалися кишені різної глибини зондування (4-6 мм, відповідно> 6 мм) у однокореневого зубів і молярів протягом трьох місяців. Обидва методу зменшили глибину зондування, проте «Вектор» забезпечив значно більшу редукцію (в середньому 1,49 мм проти 0,79 мм). Тільки в групі «Вектор» виявлено збільшення аттачменти - в середньому 0,9 мм.
Д-р В. Ратлауф поділився своїми спостереженнями щодо застосування приладу «Вектор» у своїй клініці. Майнценская дисертація охоплює початковий досвід з порівняно невеликою групою пацієнтів. Дослідження з Бонна і Франкфурта лише підтверджують зроблені висновки: Метод «Вектор» робить можливою за кращою клінічної ефективності, ніж скайлінг і «root planing», відповідно інші ультразвукові методи, цілеспрямовану, щадащую і мінімально інвазивних терапію пародонту. Для пацієнта цей метод безболісна. При цьому, пацієнт, як правило, дотримується строків відвідування лікаря, що має для успіху лікування вирішальне значення.
Переглядів: 2765 | Додав: artful87 | Рейтинг: 0.0/0 | Дивись також : Індієць не чистити зуби в ім'я національних інтересів