Стоматологія

Стоматологія » 2012 » Лютий » 5 » Місцева анестезія
18:53
Місцева анестезія
У більшості випадків, при лікуванні зубів стоматолога необхідно викликати оніміння певної частини ротової порожнини пацієнта. Для цих цілей існують спеціальні ін'єкції звані анестезією або розчином анестетиків.

Найбільш часто вживаним в стоматології препаратом для локальної анестезії є лідокаїн. Але існує величезна безліч інших знеболюючих речовин. Майже завжди їх назва закінчуються на «-каїн». Серед людей існує усталена думка, що Новокаїн є найпоширенішим і загальноприйнятим знеболюючим препаратом. Однак сучасна стоматологія вже відійшла від використання цього медикаменту. Сучасні анестетики діє набагато ефективніше і триваліше ніж Новокаїн, а також мають менше ймовірності давати алергічну реакцію у пацієнта.

Знеболюючі речовини тільки частина вливаної анестезіологічної ін'єкції. Вона також включає в себе такі препарати:
• Речовина, зване вазоконстриктором. Він має властивість звужувати судини, для слабкої прохідності кров'яного потоку. Ця речовина збільшує тривалість дії анестезії.
• Хімічна речовина, що утримує вазоконстриктор від розпаду (він дуже нестійкий при попаданні в кров).
• Гідроксид натрію (NaOH) - нізкоконцентрірованной розчин лугу, який підсилює властивості знеболюючого засобу.
• Хлорид натрію - забезпечує потрапляння анестетика в кров.

Існує два види знеболюючих ін'єкцій. Розрізняються вони за масштабом дії.
Перша викликає оніміння великої частини ротової порожнини, наприклад одну частину нижньої щелепи.
«Просочуються» ін'єкція (інфільтрація) знеболює невелику ділянку рота, наприклад, в тому місці, де була зроблена ін'єкція.

Якщо стоматологічному пацієнту необхідно застосувати місцеву анестезію, щоб вилікувати зуби (зуб), то перш за все стоматолог осушує ділянку, видаляючи рідину з місця лікування (ватою або феном), а потім завдає тампоном на шкіру спеціальний знеболюючою гель.
Потім, лікар повільно вводить ін'єкцію. Більшість людей навіть не відчувають введену голку. Найчастіше з'являється відчуття сильного печіння, яке відбувається через потрапляння анестетика в тканини.

Місцева анестезія може тривати від декількох хвилин до декількох годин. Після того як ви покинете стоматологічний кабінет, ви можете виявити що вам важко ясно говорити і жувати їжу. Пиття через соломинку може зовсім не вдасться - рідина може просто виливатися назад з рота. Будьте обережні з жуванням - ви можете прикусити знеболеному тканини, навіть не відчувши цього.

Побічні ефекти.
Для місцевої стоматологічної анестезії використовуються самі часто зустрічаються в медицині препарати. Побічні ефекти (такі як алергія) виникають вкрай рідко.
Єдиний побічний ефект - утворення гематом. Це згустки крові, вони можуть збиратися в тканинах, якщо при введенні анестетика голка зачепила великий судину.

Сильні анестезіологічні препарати іноді можуть викликати небажану знеболення за межами дільниць лікування зубів або ротової порожнини. При цьому ділянки, що втратили чутливість можуть викликати, наприклад, відвисання рота або опущення століття. Ви зможете ними знову контролювати після того як дія анестетика пройде.

Інші можливі проблеми.
Звичайно, алергічні реакції при анестезування зубів зустрічаються досить рідко, але їх не можна виключати. Обов'язково проконсультуйтесь зі своїм стоматологом чи можливо спільне застосування вітамінів, ліків, якщо такі приймаються, і анестезії. Так як деякі ліки, наприклад вітаміни, можуть взаємодіяти з анестетиками, то ефект їх змішання може бути непередбачуваний.
Переглядів: 1848 | Додав: admin | Рейтинг: 4.0/1 | Дивись також : Експерти дитячої стоматології рекомендують проводити обов'язковий стоматологічний огляд дітей віком до року