Стоматологія

Стоматологія » 2012 » Лютий » 7 » Наркоз в стоматології
18:59
Наркоз в стоматології
Введення пацієнта під наркоз - загальноприйнята процедура, яка є невід'ємною частиною серйозного хірургічного втручання. У пацієнта під наркозом повністю пропадають больові відчуття, так як нервові центри, відповідальні за зовнішнє роздратування повністю відключаються. У Російську медицину явище наркозу було введено з демонстрацій Федора Іноземцева та практичного застосування Миколи Пирогова.

Наркоз в стоматології - досить рідкісне явище. Він застосовується у виняткових випадках, а саме:

При складних зубних операціях. Лікування зубів, що вимагає значної кількості часу або глибокого втручання краще проводити під загальним наркозом. У число складних зубних операцій входять операції з видалення зубів мудрості, кісти зуба, коронки-радикулярної сепарації, складні ортодонтичні операції та ін
Індивідуальна непереносимість компонентів анестезії. Звичайно, сучасні анестезіологічні препарати вкрай рідко виступають у ролі алергенів, тим не менш, по світу зафіксовані випадки серйозного погіршення стану пацієнта при введенні ін'єкції.

Необхідно зауважити, що при зовнішній ефективності усунення больових відчуттів, лікування зубів пацієнта перебуває під наркозом помітно ускладнюється.
Обумовлюється це наступними причинами:

Порушення дихання. При введенні в пацієнта наркоз, його нервовий і м'язовий контроль слабшає або повністю зникають. У рефлексії пацієнта також спостерігаються суттєві зміни. Для стоматологічного пацієнта головну небезпеку становить втрата контролю над головною м'язом ротової порожнини - мови. При наркозі м'яз мови розслабляється, і так як пацієнт знаходиться в похилому положенні, вона западає в гортань, тим самим перекриваючи трахею. Виникає загроза асфіксії, ситуація ускладнюється тим що при глибокому наркозі дихальний рефлекс також слабшає. Щоб пацієнт не задихнувся, йому виконують інтубацію трахеї, або зберігають прохідність шляхів за допомогою ларингеальной маски. При серйозних розладах дихання, пацієнта підключають до наркозний апарат.
Пристосування для забезпечення стабільного дихання зменшують вільний простір ротової порожнини, «баррікадіруя» її. Тому доступ до важливих ділянках, які потребують лікування, може бути утруднений. Саме в таких ситуаціях і проявляється справжній професіоналізм стоматолога, його спритність і вправність у поводженні зі стоматологічними інструментами, вміння дістатися до «закутків» ротової порожнини і провести необхідні процедури лікування.
Залучення додаткових фахівців, апаратури. Стан людини знаходиться під наркозом, вимагає постійного моніторингу показників його серцевої діяльності, кров'яного тиску. Їх потрібно підтримувати на стабільному рівні з відносними відхиленнями - найменший недогляд може викликати миттєве погіршення стану, чревате негативними незворотними наслідками. Тому лікування зубів під наркозом проводять у спеціалізованій стоматологічній клініці з оперативними співробітниками анестезіологами.
Неможливість взаємодії з пацієнтом. При лікуванні зубів, стоматолог постійно справляється про відчуття пацієнта, просить його прийняти потрібне положення, дає вказівки і т.д. Під загальним наркозом пацієнт абсолютно знерухомлений, тому дантиста доведеться самому підстроюватися під пацієнта, що в рази підвищує його стомлюваність.

Як і при іншому лікуванні із застосуванням наркозу, пацієнту потрібно необхідна підготовка, зокрема відмова від прийому їжі і рідини, отримання ЕКГ, аналізів крові та сечі.

Однак, стоматологічний наркоз теж має обмеження в застосуванні. Зокрема це стосується пацієнтів з важкими патологіями дихальними (астма, бронхіт) і серцево-судинними захворюваннями (ішемія, гіпертонія).
Переглядів: 1953 | Додав: admin | Рейтинг: 3.0/1 | Дивись також : Відбілювання зубів можливо і без світла