Стоматологія

Стоматологія » 2011 » Грудень » 5 » Ознаки стоматиту
23:47
Ознаки стоматиту
Стоматит - це запалення слизової оболонки ротової порожнини.

Не зважаючи на величезну частоту випадків захворюваності стоматитами, велика кількість питань донині не мають певної відповіді. До таких питань належать і причини стоматиту.

Спочатку здається, що ознаки стоматиту виникають унаслідок шлункових, кишкових, печінкових, кров'яних і серцево-судинних, ендокринних і нервових захворювань, на тлі яких і розвивається стоматит. По-іншому, стоматит може виникати як явище реакції на подразнення систем і органів.

Ознаки стоматиту обумовлюють класифікацію захворювання:

- Стоматит травматичного характеру, при якому причинами стоматиту є механічні пошкодження слизової порожнини рота;

- Стоматит інфекційного характеру, при якому причинами стоматиту служать вірусні, бактеріальні або грибкові збудники;

- Стоматит симптоматичного характеру, при якому причинами стоматиту є хвороби внутрішніх органів.

За ознаками стоматити ділять на катаральні, що характеризуються відсутністю виразок на слизовій, афтозні і виразкові різновиду захворювання. Тим не менш, можна спостерігати й інші види стоматиту. Всілякі форми перебігу захворювання можуть бути етапами єдиного патологічного процесу.

Патології травного тракту стають причинами розвитку ознак стоматиту, які практично неможливо вилікувати, поки не буде проліковано основне захворювання. Треба зазначити, що при більшості захворювань шлунково-кишкового тракту спостерігається порушення роботи нейрогуморальних механізмів, що несуть відповідальність, у числі іншого, за нормальне здорове стан слизової оболонки ротової порожнини.

Труднощі у встановленні виду стоматиту обумовлюється не тільки величезною кількістю причин захворювання, але і швидкістю розвитку змін в симптоматиці. Приміром, пухирі при стоматиті швидко перероджуються в виразки або бляшки, у зв'язку з чим проаналізувати їх вихідну форму виходить не завжди.

Багато захворювань інфекційного характеру протікають у супроводі обложенность м'язи мови. До того ж, хвороби травних органів можуть мати єдиний прояв, що виражається в зміні слизової ротової порожнини. Наприклад, неминущий наліт на язику свідчить про гострому перебігу будь-якого кишкового або шлункового захворювання. У процесі вщухання запального явища, іншими словами, під час реміссіонного періоду основної хвороби, наліт проходить або стає істотно менше. Як правило, наліт на язиці не вимагає якогось особливого лікування.

Хвороби серця і судин, що протікають в супроводі кров'яний недостатності, відрізняються придбанням синюшною забарвлення шкірного покриву губ, язика, слизової оболонки ротової порожнини. Іноді, в даному випадку, виникає відчуття печіння в ротовій порожнині. Серйозна серцево-судинна недостатність може стати причиною виникнення ерозії або виразки в ротовій порожнині. Дані явища потребують лікування.

Хвороби системи крові, наприклад, недокрів'я, лейкоз і багато інші, також можуть протікати в супроводі патологій слизової ротової порожнини. У такій ситуації найчастіше спостерігаються кровоточивість слизової і крововиливи.

При псоріазі відзначається перемеженіє білих і червоних областей, які схильні залишатися, навіть коли основне захворювання проліковано. На щастя, небезпеки для здоров'я і, тим більше, для життя ці явища не представляють.

Інші захворювання, куди відноситься, наприклад, СНІД, також мають серед своїх симптомів різновиди стоматиту. У зв'язку з цим стоматологи зобов'язані проаналізувати загальний стан хворого, перед призначенням лікування
Переглядів: 2539 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0 | Дивись також : Пломби допомагають "відращивать" зуби