Стоматологія

Стоматологія » 2012 » Лютий » 15 » Пошкодження вініра
19:10
Пошкодження вініра
Після того як Вам встановили фарфоровий вінір, за ним необхідно правильно доглядати. Однак, часто людина забуває, що у нього встановлений вінір і не дотримується правил по догляду, як підсумок - фарфоровий вінір ламається або відпадає. Що ж робити в такому випадку?

У першу чергу, подивіться - вінір відвалився повністю, або тільки частково. Якщо повністю, можливо стоматолог зможе прикріпити його на місце, але якщо фарфоровий вінір зламався на кілька частин, то Вам доведеться ставити новий вінір.

Зламаний фарфоровий вінір необхідно помістити в маленький кульочок або коробочку, щоб надати його стоматолога.

Після поломки фарфорового вініра зверніться до стоматолога, він оцінить пошкодження вініра і вирішить - ставити новий вінір, або відновити зламаний.

Якщо фарфоровий вінір відвалився, то на його місці буде шорстка поверхня. Не лякайтеся, адже при установці вініра, стоматолог знімав тонкий шар зубної емалі. Так же зуб, на якому був встановлений фарфоровий вінір, може бути чутливим до гарячим і холодним продуктам, чим швидше Ви звернетеся до стоматолога для установки нового вініра, тим краще для Вас.

Для того щоб попередити поломку фарфорового вініра, періодично перевіряйте його. Якщо на місці з'єднання вініра з зубом видно тріщини, зверніться до стоматолога, він підправить вінір.

З яких причин вінір може зламатися або відвалитися? Найчастіше, вінір ламається при вживанні твердої їжі (насіння, горіхи і т.п.), тому застосування такої їжі не рекомендується після установки вініра. Відвалитися фарфоровий вінір може через гарячої рідини або їжі (вінір тримається на спеціальному цементі, який може реагувати на зміну температури і руйнуватися під її впливом). Так само поломка вініра часто відбувається через бруксизму (скреготіння зубами). Якщо Ви страждаєте бруксизмом, перед установкою вініра повідомте стоматолога про це, можливо він порадить інший вид реставрації зубів.

Уважно ставтеся до здоров'я Ваших зубів і дотримуйтеся рекомендацій стоматолога по догляду за фарфоровими вінірами. Якщо Ви будете чітко виконувати прості правила, вінір прослужить Вам не один рік.
Переглядів: 1401 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0 | Дивись також : Термінове протезування, тимчасові коронки