Стоматологія

Стоматологія » 2009 » Липень » 23 » Профілактика карієсу
01:35
Профілактика карієсу
"Що необхідно робити, щоб зуби не псувалися, і не було на них карієсу?"

Головна умова освіти карієсу - тривалий вплив на емаль і дентин зуба органічних кислот, які продукуються мікрофлорою порожнини рота. Отже, треба намагатися не допускати утворення щільного зубного нальоту, своєчасно видаляти м'який зубний наліт і залишки їжі з міжзубних проміжків.

Щоб видалити щільний зубний наліт, треба чистити зуби двічі на день: вранці після сніданку та ввечері перед сном. І кожного разу не менше 3-4 хвилин! Користуватися краще зубною щіткою з щетиною середньої жорсткості.

Від м'якого зубного нальоту можна позбутися, якщо полоскати рот після кожного прийому їжі, а залишки їжі між зубами видаляти за допомогою зубочисток.

Мікрофлора в порожнині рота особливо інтенсивно розвивається в тих, хто віддає перевагу солодкої, жирної, борошняної їжі. Передивіться своє ставлення до десерту. Замість торта, тістечка або цукерки з'їжте яблуко. Це буде сприяти кращому очищенню зубів від залишків їжі, а також м'якого зубного нальоту. І постарайтеся в перервах між сніданком, обідом та вечерею "не перехоплювати" цукерку чи булочки. Набагато корисніше з'їсти морквину або яблуко.

Два рази на рік відвідуйте стоматолога. Дотримуватися цього правила особливо слід людям, схильним до карієсу, а також страждають різними хронічними захворюваннями. Також важливо, щоб кожна вагітна жінка відвідувала стоматолога, а батьки щорічно приводили до нього дітей у перші 3 роки після прорізування у них зубів, поки завершується дозрівання емалі.

Хотілося б звернути увагу працівників кондитерських фабрик і цехів на необхідність санації порожнини рота, так як осідає на зуби цукрова пил привертає до розвитку карієсу.

У тих місцевостях, де відзначається недолік фтору у питній воді, стоматолог звичайно призначає фторовмісні таблетки, які підвищують стійкість до карієсу емалі. Дозування їх залежить від рівня вмісту фтору у питній воді, від віку пацієнта, а також кліматичних особливостей регіону. Рекомендується та полоскання рота фторвмісними еліксирами протягом 2-3 хвилин після ретельного чищення зубів. Потім треба полоскати рот водою. Курс з 10 полоскань (щодня або через день) проводять раз на півроку.

Деяким пацієнтам при показаннях призначають у поліклініці електрофорез з фтором, аплікації з фторвмісного гелю або лаку.

А ось періодично чистити зуби пастою фторвмісного корисно всім. Можна використовувати будь-яку вітчизняну та імпортну фторовмісних пасту протягом тижня. У більш тривалому застосуванні її немає необхідності, так як за тиждень відбувається перенасичення емалі фтором і вона його більше не засвоює. Тому 3-4 тижні можна чистити зуби будь-який інший пастою (пасти краще використовувати різні), а потім знову містить фтор.

Якщо, незважаючи на всі вжиті заходи почне розвиватися карієс, треба обов'язково йти до лікаря. Інакше не уникнути пульпіту, періодонтиту, остеомієліту та інших дуже неприємних і серйозних ускладнень.

Переглядів: 7303 | Додав: artful87 | Рейтинг: 2.7/6 | Дивись також : Жителям Иркутска радять запастися зубними пастами з фтором