Стоматологія

Стоматологія » 2012 » Лютий » 8 » Протипоказання до наркозу в стоматології
19:00
Протипоказання до наркозу в стоматології
Наркоз - це спосіб знеболення, який призводить до стану штучного сну, коли пацієнт частково або повністю втрачає свідомість і не відчуває болю. Анестезіологія постійно рухається і зараз навіть можна підібрати індивідуальну програму наркозу, а також проводити хвилеподібний наркоз. Використовувані сучасні препарати дозволяють не пригнічувати дихання пацієнта, не викликати ускладнень і швидко виводяться з організму.

Матеріали, застосовувані при лікуванні зубів і порядок проведення лікування зубів під наркозом обумовлюються заздалегідь.

Не всі захворювання треба лікувати під наркозом.
При множині карієсі, посиленому блювотний рефлекс (при будь-якому дотику до рота), а також при страху лікування зубів рекомендується використовувати наркоз в стоматології.
Але є і протипоказання. Наявність гормонозалежних захворювань, патологія внутрішніх органів (серцево-судинної та ендокринної систем), бронхіальна астма і навіть повний шлунок можуть вплинути на рішення доктора, робити Вам наркоз чи ні.

Наркоз використовують досить давно, постійно покращуючи препарати і забезпечуючи безпечне лікування зубів. Першими засобами анестезії були підпалювати «сонні губки» з рослин, а також різні відвари і настої. Пізніше стали використовувати ефір, хлороформ і ксенон. Якщо раніше використовувалася тільки загальна анестезія, то зараз застосовується і місцева, хоча вона не так нешкідлива, як спільна. Тому з дантистом Ви повинні обговорити всі варіанти, розповісти про всіх захворюваннях, щоб стоматолог міг зробити висновок про те, який спосіб анестезії підійде саме Вам.

Треба пам'ятати, що головною метою наркозу є уповільнення реакцій організму на відчуття болю. Медикаментозний сон - це тільки складова наркозу. Важливо також знизити автоматичні реакції організму на травму, які можуть супроводжуватися тахікардією (збільшення частоти скорочень серця), гіпертензією (підвищення артеріального тиску) та ін Таке зниження називають знеболенням. Ще є і третій компонент наркозу - розслаблення м'язів (міорелаксація), яке необхідно для зручності лікаря.

Існує кілька видів наркозу:

інгаляційний
парентеральний
комбінований

Дивлячись на дихання пацієнта, можна вказати на наявність наркозу зі спонтанним диханням і зі штучною вентиляцією легень.
Також розрізняють кілька стадій наркозу.
Перша, анальгетическая стадія призводить до часткового притуплення больових відчуттів, але рефлекси зберігаються, а також температурна і тактильна рецепції не порушені. Анельгезія вимикає центри больової чутливості, але активність кори мозку підвищується.
Друга стадія називається рухове порушення. Підвищується тонус м'язів, скорочуються кінцівки. Тиск підвищується, пульс і дихання нерівномірні. Посилюється секреція залоз.
Третя стадія - хірургічний наркоз, який ділять на чотири рівні:

Поверхневий. На цьому рівні зникає чутливість, налагоджується дихання і тиск, м'язи напружені.
Легкий. Тут вже починають розслаблятися м'язи, дихання і пульс ритмічно. На цій стадії роблять поверхневі операції.
Повний. Дихання стає рівним, пульс - ритмічним, тиск знижується. М'язи вже повністю розслабляються.
Сверхглубокий. Пульс стає слабким, дихання - поверхневим, тиск - низьким.

Потрібно, щоб стоматолог постійно стежив за пацієнтом. Проводиться спостереження за станом пульсу, тиском і диханням. Навіть після операції або будь-якої процедури, при якій роблять наркоз, необхідно деякий час прослідкувати за пацієнтом.

Сучасний наркоз, проведений правильно, не повинен викликати жодних ускладнень. Тому не варто боятися наслідків.
Переглядів: 1679 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0 | Дивись також : Конкурс з виготовлення зубних протезів