Стоматологія

Стоматологія » 2012 » Лютий » 19 » Реставрація зуба зубної коронкою
19:20
Реставрація зуба зубної коронкою
Зуби рано чи пізно доводиться лікувати або видаляти. Найбільшою проблемою зубів можна вважати карієс. Карієс може зруйнувати зуб до самого кореня і тоді, зуб доведеться просто вирвати або спробувати його врятувати. Зубні коронки дозволяють зберегти сильно зруйнований зуб.

Як коронка може зберегти зуб?
Коронка сама по собі нагадує кришечку, вона може повністю покривати зуб, зберігаючи його з усіх сторін "під ковпаком".

Зубну коронку вважають найкращим засобом для реставрації зуба. Якщо взяти до уваги всім відомі пломби, то можна сказати - що вони не зміцнюють зуб, а навпаки руйнують його, розпираючи стінки зуба в різні боки. Пломбу можна використовувати тільки у випадку, якщо на зубі є незначне пошкодження.

Зубна коронка може бути зроблена з різних матеріалів. Кожен з них володіє своїми механічними властивостями і терміном служби. Зубні коронки достатньо довговічні і можуть прослужити близько 15 років. Однак не факт, що коронка прослужить саме цей проміжок часу. Якщо Ви вирішили поставити зубну коронку, зверніть увагу на матеріал з якого вона буде виготовлена. Якщо зуб дуже зруйнований, краще всього використовувати золоту зубну коронку. Золото - м'який матеріал і з нього досить просто зробити коронку за формою зуба. Таким чином золота коронка "обхопить" зуб з усіх сторін, зберігаючи його цілим.

Зубна коронка встановлюється на вилікуваний зуб. Стоматолог повинен видалити карієс і якщо необхідно, видалити нерв. Після видалення нерва, кореневі канали повинні повністю зажити, інакше під коронкою може утворитися запалення і тоді зуб скоріше за все доведеться видалити.

Що потрібно від пацієнта для успішної установки зубної коронки?
У першу чергу, пацієнт повинен чітко виконувати рекомендації стоматолога під час лікування зуба і після установки зубної коронки. Доглядати за зубною коронкою потрібно ретельно і акуратно. Не можна допускати зубного нальоту як на коронці, так і на зубах. Зубний наліт - це бактерії, які руйнують зубну емаль і сприяють появі карієсу. Якщо Ви хочете зберегти свої зуби міцними, і здоровими максимально довго, ретельно доглядайте за ротовою порожниною, і пам'ятайте, що здоров'я Ваших зубів, залежить тільки від Вас.
Переглядів: 3831 | Додав: admin | Рейтинг: 1.0/1 | Дивись також : Безпечний хімічний кюретаж менш ніж за одну хвилину