Стоматологія

Стоматологія » 2009 » Липень » 19 » Що робити після операції у порожнині рота?
01:16
Що робити після операції у порожнині рота?
Стандартні рекомендації після стоматологічних операцій, таких як складне видалення зуба, цистектомія (видалення кісти), клаптева операція та інші ...

1. Строго виконувати всі розпорядження лікаря!

2. Як контролювати кровотеча.

Невелике кровотеча є нормальним протягом перших годин після операції, слина може бути рожевою кілька днів. Кровотеча може тривати довше, якщо ви приймаєте препарати, які впливають на згортання крові, чи приймали аспірин на попередньому тижні. Якщо триває виражене кровотеча в перший день або яке-небудь кровотеча на другий день, зверніться до лікаря!

Чи не пережовуйте їжу на оперованих зубах, не паліть, не спльовують, обережно полощіть, не пийте через соломинку, не чистите оперовані зуби перший день. Якщо почнеться кровотеча, притисніть палець до місця кровотечі і тримайте до 20 хвилин. Якщо кровотеча продовжується, потримайте в роті дуже холодну воду 5 хвилин. Якщо кровотеча все ще триває, притисніть до місця кровотечі вологий пакетик з чаєм (звичайним, але хорошим).
Вночі використовуйте подушки та ковдри, щоб голова була піднята, покладіть на подушку рушник на випадок кровотечі вночі.

3.Як зменшити біль і набряк.

Боль.Боль - це нормальна реакція організму після операції. Приймайте болезаспокійливі ліки за приписом лікаря. Біль в щелепно-лицевої області знімають такі препарати, як Кетанов, Кетарол, Кетанал, Дексалгін 25, Тріган-Д, Солпадеін, Нурофен, Мігренол ПМ. Прийміть 1-2 таблетки будь-якого з перерахованих препаратів, в добу можна приймати не більше 4-х таблеток. Якщо препарати не допомагають або біль посилюється, зверніться до лікаря!

Прийом болезаспокійливих ліків може викликати сонливість. Не працюйте з машинами, не сідайте за автомобіль, не пийте спиртних напоїв, утримуйтеся від їзди на велосипеді під час прийому ліків.

Набряк. Набряк є нормальним явищем після операції. Зазвичай набряк розвивається (наростає) і максимально виражений на третій післяопераційний день. Намагайтеся не спати на стороні операції. Нічим не грійте оперованої місце, навпаки використовуйте пакет з льодом який треба прикладати загорнутим у рушник на 20 хвилин, потім прибирати на 20 хвилин і так протягом перших 6 годин після операції (лікар може збільшити час впливу холоду до 3-х днів). Якщо набряк не зменшується, або ще більше збільшується через 3 дні, зверніться до лікаря!

4. Як запобігти виникненню інфекції.

Приймайте антибіотики за приписом лікаря.

Якщо Ви палите, то утримайтеся від куріння протягом першого тижня після операції. Добре, якщо Ви кинете курити, так як майже всі складні випадки захворювання ясен зустрічаються серед курців.
Уникайте тримати їжу в тій області ясен, де була зроблена операція.

Підйом температури тіла в перші дні після операції до 38? С - це природна реакція у відповідь організму на оперативне втручання (немає необхідності знижувати температуру лікарськими препаратами). Але якщо у Вас температура тіла піднімається вище 38? С, або тримається, не знижуючись, більше 3-х днів, зверніться до лікаря!

5. Очищення ротової порожнини після операції.

Враховуючи неможливість дотримуватися індивідуальну гігієну в післяопераційній області у повному обсязі, Вам показані полоскання антисептичними і перешкоджають утворенню мікробного нальоту розчинами. Починати полоскати можна тільки на другий день після операції. Якщо немає спеціальних лікарських призначень, то полощіть хлоргекседіном, його не треба розбавляти водою, набираєте в рот розчин і тримайте біля місця операції протягом 1-3 хвилин. Препарат має неприємний гіркуватий присмак, але є спеціальний, адаптований для полоскання рота препарат, Корсодил, який має м'ятний смак.

Перші 3-5 днів доцільно використовувати гель МЕТРОГІЛ-зидента, для обробки ясен (швів) в області втручання. Ватяним тампоном (вушна ватна паличка) промокає слину з ясен в місці операції, наносите товстим шаром гель, після - не є 30 хвилин.
Обережно видаляйте залишки їжі з оперованою області м'якою зубною щіткою (з пастою Paradontax або Lacalut active) - перші два тижні. Зуби поза оперованої зони очищаються як звичайно.

6. Харчування.

У перший день приймайте прохолодну їжу, щоб уникнути опіку або кровотечі. Не жуйте на оперованих зубах поки не видалені шви, або протягом двох тижнів. Харчуватися необхідно повноцінно, якщо Ви дотримуєтеся дієту для підтримки стрункої фігури - відкладіть її на місяць.

7. Можливі наслідки операції.

У місці операції можуть з'явитися синяки (пройдуть через тиждень).
Куточки рота можуть стати сухими і потріскатися (зволожуйте їх маззю).
Можливе загострення герпесу (використовуйте мазь ацикловір або зовіракс).
Може злегка боліти горло, з'явитися ниючий біль у щелепах, вухах, голові або шиї (це тимчасове явище).

Може бути, Ви не зможете широко відкривати рот протягом трьох днів після операції.
Зазвичай зуби рухливі 2-3 тижні після операції, потім вони зміцнюються.
Ваші зуби можуть реагувати на холодне і солодке від 2-х тижнів до 2-х місяців після операції (чутливість можна знизити, використовуючи десенсибілізуючу зубну пасту: sensodyne або lacalut sensetive).

Контролювати результати операції потрібно регулярно, як призначить лікар. Шви необхідно знімати через тиждень (якщо не було особливих вказівок лікаря).

Оцінити результати лікування можна тільки під час візиту до лікаря. Не керуйтеся лише своїми відчуттями, не займайтеся самолікуванням, якщо Ви в будь-чому сумніваєтеся - зверніться до лікаря.

Переглядів: 4500 | Додав: artful87 | Рейтинг: 3.0/2 | Дивись також : Риб'ячий жир для здоров'я зубів