Стоматологія

Стоматологія » 2012 » Лютий » 9 » Травмування зубів
19:01
Травмування зубів
Людина може виявитися в будь-якій ситуації, ніхто з нас не застрахований від аварій і травм. Найчастіше, травмування зубів може трапитися при аварії або нападі. Та й у звичайній повсякденному житті можна травмувати зуби. Що має робити людина при травмі зубів? Ми постараємося відповісти на це питання якомога детальніше.

При травмі зубів дуже часто страждають щоки і ясна, так як осколки вибитого або зламаного зуба можуть порізати щоку або ясна. Якщо Вам вибили зуб, знайдіть його, промийте і загорніть в марлю або носову хустку. Після цього акуратно прополощіть рот кип'яченою водою і негайно зверніться до стоматолога. Якщо зуб вибитий недавно, близько години тому, його можна реімплантіровать.

Якщо зуб не вибитий, але вивихнути, постарайтеся відновити його в нормальне положення легким натисканням пальця. Не застосовуйте силу, так як Ви можете пошкодити ясна ще більше. Притримуйте зуб вологою марлею і звертайтеся до стоматолога, він оцінить стан зуба і вирішить, що з ним робити далі: залишати (якщо це невелика травма) або видаляти (якщо він вже не підлягає відновленню). У будь-якому випадку, чим раніше Ви звернетеся до стоматолога, тим більша ймовірність того, що зуб залишиться на місці.

Якщо на зубі є сколи та тріщини, стоматолог зможе їх загладити спеціальним інструментом. Якщо в зубі є великі тріщини, стоматолог зробить реставрацію за допомогою вініра або вкладки. Після того як стоматолог зробить все можливе для порятунку Вашого зуба, кілька днів не натискайте на нього, чистите з особливою обережністю.

Якщо зуб травмований незначно і пульпа не пошкоджена, то стоматолог може поставити коронку - це захистить зуб від подальшого руйнування. Пошкодження щік і ясен так само вимагають втручання стоматолога. Негайно обробіть рану, акуратно прополощіть рот кип'яченою водою з додаванням кількох крапель йоду, це запобігатиме потраплянню в рану хвороботворних бактерій. Значні порізи і розриви необхідно зашити. Це дуже важливо зробити, так як без втручання фахівця, рана може нагноиться і запалитися. Шви знімаються через кілька днів. Так само стоматолог повинен прописати Вам ліки, які допоможуть зняти запалення і больові відчуття. Намагайтеся уникати ситуацій, в яких Ви можете постраждати, бережіть себе і своє здоров'я.
Переглядів: 1557 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0 | Дивись також : Паління провокує хронічне запалення ясен