Стоматологія

Стоматологія » 2009 » Липень » 6 » Взаємозв'язок між станом реставрацій та гігієною порожнини рота
23:39
Взаємозв'язок між станом реставрацій та гігієною порожнини рота
Стоматологи не завжди замислюються над роллю і значимістю професійної та індивідуальної гігієни порожнини рота після лікування. Але ж це дуже важливе питання, від якого залежить не тільки тривалість збереження та функціонування створеної нами конструкції (не важливо, який - реставрації, імплантату або чогось ще), але і тих гарантійних зобов'язань, які ми можемо дати пацієнту. Дане питання слід розглядати з трьох позицій - з позиції самого стоматолога, з позиції пацієнта і з позиції страхової компанії.
Багато в чому якість нашої роботи залежить від того, як її результатами зможе скористатися пацієнт. А це в свою чергу залежить від того, як він ставиться до свого здоров'я, наскільки він його цінує, а отже, як правильно його підтримує. Цей аспект включає його психо-емоційний стан, економічне становище, соціальні умови життя (праці і побуту) і, безумовно, рівень гігієнічних знань і здатність реалізовувати їх на практиці.
Останнім часом велика увага приділяється якості реставрацій зубів, що цілком закономірно, особливо з огляду на їх складність і вартість. Тому лікар прагне забезпечити максимально тривалий період служби виконаної ним реставраційної роботи, і вкрай прикро, коли на їх довговічність і естетичні властивості починають впливати сторонні фактори.
Чинники стану реставрацій

До подібних негативних зовнішніх факторів слід віднести вплив окремих засобів особистої гігієни порожнини рота на матеріал реставрацій і його властивості. Слід враховувати той факт, що реставрація, як і будь-яка пломба, виконується з пломбувального матеріалу, яким у більшості своїй є композиційний матеріал, тобто складні пластмаси. Вони володіють різними механічними властивостями, які виражаються в їх біомеханічних характеристиках, таких як коефіцієнт Пуассона, модуль Юнга, здатність до розширення і стиснення, здатність реагувати на зовнішній і внутрішній стрес (пломбувального матеріалу, що не треба плутати зі стресом у людини), напружені стану, зносостійкість і т.д. Всі ці властивості визначають довговічність матеріалу, тобто термін його служби. Матеріали, що знаходяться в порожнині рота, піддаються постійному зовнішньому впливу, особливо температурному, у них всіх різні коефіцієнти теплового розширення і стиснення, які також впливають на взаємодію реставрацій із зовнішніми умовами. Все це фахівець повинен усвідомлювати, вибираючи матеріал для реставрації чергового зуба у нового пацієнта. У цій тонкій роботі слід враховувати властивості матеріалу, його текучість, пластичність, теплостійкість, здатність протистояти стирання, якому матеріал піддається постійно з моменту встановлення пломби. Важливо все: як ми шліфуємо пломбувальний матеріал, які диски використовуємо, яка в них ступінь абразивності, які застосовуються професійні полірувальні пасти, щіточки, гумові насадки, яка щільність гуми і т.п. Це забезпечує максимальну полірованої поверхні реставрації і її сумісність з прилеглими природними тканинами самого зуба. Ці властивості впливають на здатність нової реставрації заломлювати світло і також забезпечують сумісність пломби з власне зубом. Крім цього, ми шліфуємо пломбу, і зуб для того, щоб на їх поверхнях не могли зафіксуватися мікроорганізми. Ще в минулому столітті було доведено, що на добре відполірованих поверхнях не утворюється зубна бляшка навіть за відсутності фторидів. А це відбувається через те, що мікроорганізми не можуть фіксуватися на гладких поверхнях, для цього їм потрібні шорсткості. А вони як на самому зубі, так і на реставрації виникають під впливом кислот, що виділяються мікроорганізмами, що живуть у ротовій порожнині.

Переглядів: 1912 | Додав: artful87 | Рейтинг: 0.0/0 | Дивись також : Зубна біль від нервів