Стоматологія

Стоматологія » 2011 » Грудень » 4 » Зуб мудрості
23:45
Зуб мудрості
Зуб мудрості - це зуб, точніше декілька зубів, що відносяться до постійного прикусу людини. Зуби мудрості виявляються самими останніми. Іноді це відбувається зовсім пізно, коли людина вже перебуває в зрілому віці. В окремих випадках такі зуби можуть проявлятися неправильно, наприклад, зміщуватися до мови або до верхнього неба. Таке порушення у розвитку зубів мудрості називається дістопія.

Поява зубів мудрості в порожнині рота дорослої людини найчастіше призводить до розвитку різного роду порушень, при яких людина відчуває сильний дискомфорт. Наприклад, при появі зубів мудрості в порожнині рота може розвинутися запальний процес, унаслідок чого людина може відчувати біль. Постає питання - чи варто видаляти зуб мудрості?

Як правило, прояв зуба мудрості починає відбуватися у віці від п'ятнадцяти до двадцяти п'яти років. Однак іноді зуби мудрості можуть прорізуватися значно пізніше. Утруднене прорізування зубів мудрості - це процес розвитку останніх зубів в щелепі, що супроводжується дискомфортом і болями.

Зуби мудрості мають декілька відмінностей від всіх інших зубів верхньої і нижньої щелепи. Так, як уже говорилося, вони прорізуються зазвичай між сімнадцятьма і двадцяти п'ятьма роками. Зуби мудрості не мають дистального сусіда, тобто зуба з іншого боку щелепи, який би попереджав їх зміщення у даному напрямку.

Крім усього сказаного, зуби мудрості не мають так званих попередників у молочному прикусі, тобто їх прорізування не передує розвиток на даному місці молочного зуба.

Труднощі з появою в щелепи зубів мудрості обумовлюються особливостями анатомії будови щелепи і запізнілим часом їх прорізування. Брак вільного місця в щелепи дорослої людини має відношення до змін, яких зазнав жувальний апарат в ході еволюційного процесу людства. Чим більш м'якою та делікатною ставали продукти харчування, тим більше зменшувався навантаження на зуби з точки зору пережовування їжі. Це з часом призвело до скорочення щелепи людини в розмірах. Результати досліджень показують, що довжина зубного ряду сучасної людини в порівнянні з людиною первісним стала коротше практично на 12 міліметрів.

Дискомфорт при прорізуванні зуба мудрості повинен змусити людину звернутися до стоматолога і вирішити питання про те, стоит чи видаляти зуб мудрості. Загальні та стоматологічні дані анамнезу дають можливість лікарю зібрати вичерпну інформацію про стан здоров'я людини. Це необхідно для того, щоб стоматолог при призначенні лікування орієнтувався не тільки на відчутний пацієнтом дискомфорт, заподіяна прорізуються зубом мудрості, а й на загальний стан здоров'я людини. Зокрема, стоматолога цікавлять хронічні захворювання, якими страждає пацієнт, і прийняті ним медикаментозні препарати.

Після збору анамнестичних даних і клінічного дослідження пацієнта настає черга рентгенологічного дослідження, яке покаже стан самого зуба мудрості і оточуючих його тканин. Після проведення цих діагностичних заходів приймається рішення про необхідність видалення зуба мудрості або його збереження.

Процедура видалення зуба мудрості починається з встановлення шляху доступу до зуба. Після цього видаляється частина слизової і січуть кісткова тканина над зубом. Зуб мудрості в залежності від його стану видаляють цілком або по частинах. Після цього вирізану частину слизової фіксують на належне місце за допомогою хірургічних швів.

Видалення зуба мудрості виконується з використанням уколу місцевого анестетика. В окремих випадках перед процедурою пацієнтові призначають седативні засоби для зняття занепокоєння та тривоги перед видаленням зуба мудрості.
Переглядів: 2232 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0 | Дивись також : Всі ми рано чи пізно йдемо до стоматолога, щоб проконсультуватися, або вилікувати хворий зуб.