Стоматологія

Стоматологія » 2011 » Грудень » 7 » Зубні протези
00:02
Зубні протези
Основне розмежування видів зубних протезів - це мобільні та немобільні протези.

Немобільні види зубних протезів фіксуються стоматологом на зуби пацієнта на довгий час. Немобільні види зубних протезів - це поодинокі коронки або протези у вигляді мостів, які фіксуються на здорові зуби або поодинокі протези.

Немобільні види зубних протезів виробляються з різноманітних матеріалів - пластика і металу, кераміки і металокераміки.

Зубні протези з металу давним-давно вийшли з моди і встановлюються вкрай рідко. Пластик використовується для виготовлення непостійних протезів, тобто людина носить їх до виготовлення постійних коронок.

Кераміка для виготовлення зубних протезів є найбільш міцним і оптимальним з точки зору естетики матеріалом. Зрозуміло, і вартість її набагато вище, ніж вартість протезів, виготовлених з інших матеріалів. Звичайно, немобільні види зубних протезів більш повноцінно повертають зубах жувальну функцію. Мобільні ж види зубних протезів однією назвою говорять самі за себе. Мобільні протези зубів можуть бути повними, тобто заміщати всі зуби, якщо своїх зубів не залишилося, і частковими, тобто заміщати частину ряди зубів.

Мобільні види зубних протезів, як правило, фіксуються в порожнині рота, якщо своїх зубів у пацієнта не залишилося і, значить, немає бази для зміцнення немобільних конструкцій. Крім того, мобільні види зубних протезів є справжнім порятунком, якщо у людини немає фінансових можливостей або є медичні протипоказання до встановлення постійних протезів.

Мобільні види зубних протезів розмежовуються на пластинкових і бюгельні різновиди. Бюгельні протези відрізняються наявністю в конструкції металевого штифта. Мобільні види зубних протезів відрізняються за своїми функціональними характеристиками.

Бюгельні протези зубів розподіляють навантаження при жуванні не тільки на ясна і кістка, а й на всі тканини щелепи. Протези пластинковою типу роблять акцент тільки на гребінь альвеол, через що часто виникають проблеми з їх фіксацією в порожнині рота пацієнта. Для полегшення перенесення тиску людиною іноді використовують пом'якшувальні підкладки з силікону.

Найпопулярніший метод відтворення втрачених зубів або їх ряду - це коронки з металокераміки, що надіваються на зуб, і мости. Багато сучасних стоматологічні клініки намагаються використовувати металокераміку тільки найвищої якості від перевірених виробників. Протезування живих зубів за допомогою кераміки вимагає великого досвіду і кваліфікації фахівця. При цьому може використовуватися як металокераміка, так і кераміка без металу.

Одним з найсучасніших способів відновлення зовнішнього вигляду зубної емалі є використання спеціальних накладок - вінірів, які фіксуються до зубної емалі за допомогою спеціального клею.

Знімні зубні протези являють собою особливі Бюгельні системи, що виготовляються на каркасі з металу. Вони вкрай міцні і надійні, і, крім усього іншого, невидимі і комфортні в носінні. Тим не менш, міцність має свої межі, тому пацієнту слід раціонально їх використовувати, наприклад, не гризти кістки і шкаралупу горіхів. Є думка, що знімні види зубних протезів служать від чотирьох до п'яти років, потім їх необхідно міняти. Проте, буває, що протез вимагає заміни вже через два роки. Хоча в окремих випадках знімні протези служать до десяти років.
Переглядів: 3330 | Додав: admin | Рейтинг: 1.0/1 | Дивись також : Білосніжна голлівудська усмішка - мрія кожної людини